خانه / اجتماعی / «گل نساء» همچنان جایزه می گیرد

«گل نساء» همچنان جایزه می گیرد

فیلم سینمایی «گل نساء» ساخته بلند کارگردان خوش آتیه و خوش ذوق کردستانی در سال های اخیر کلکسیونی از جوایز معتبر بین المللی را درو کرده است و می توان گفت: «دیگر دنیا گل نساء و خالقش را خوب می شناسد»

به گزارش کُرد پرس در همین راستا، این فیلم سینمایی دو جایزه بین المللی دیگر را هم از آن خود کرده است. بر این اساس ـ «یگانه رجبی»  بهترین بازیگر زن جشنواره “عشق” آمریکا شد و همچنین سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های سينمايى  IIFF “ایندیا” در پونه هندوستان  سه جایزه «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردانی»  و «بهترین فیلمبرداری»  این دوره از جشنواره خود را به فیلم سينمايى گل نساء به نويسندگى ويدا صالحى و كارگردانى ستار چمنى گل و فيلمبردارى محمد فكورى و با صدابردارى  بهروز معاونيان و تدوين  كاوه عزيزى و همچنين با بازى #يگانه رجبى ، علىمحمد رادمنش ،سعيد داخ و  مسعود محمدى اهدا  کرد.

بر اساس این گزارش، جشنواره بین المللی فیلم “عشق” آمریکا که در روزهای ۱۸ الی ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹ در شهر لس آنجلس با شعار “ترويج عشق و صلح از طريق هنر سينما” به نفع “خيريه كودكان لوتوس” برگزار گردید، جایزه بهترین بازیگری زن جشنواره را به “یگانه رجبی” به خاطر ایفای نقش “گل نساء” در فیلم سینمایی “گل نساء” به کارگردانی ستار چمنی گل اهدا نمود.

در این دوره از جشنواره، فیلم سینمایی “گل نساء” در ۴ رشته بهترین فیلم “ستار چمنی گل”، بهترین فیلمبرداری “محمد فکوری”، بهترین بازیگری مرد “علی محمد رادمنش” و بهترین بازیگری زن “یگانه رجبی” کاندید گردید که در نهایت “یگانه رجبی” جایزه بهترین بازیگری زن جشنواره را از آن خود کرد.

سومین دوره جشنواره بین المللی فیلم های سينمايى  IIFF “ایندیا” در پونه هندوستان  هم به علت شیوع ویروس کرونا به شکل آنلاین برگزار  شد.

جشنواره بین المللی فیلم ایندیا توسط گروهی از فیلمسازان فعال از بالیوود از طریق یک سازمان غیرانتفاعی خیرخواهانه، برگزار می شود که مأموریت آن پرورش و ترویج هنر و علم فیلم از طریق آموزش، مشارکت مخاطبان و تجربه سینمای فرهنگی است.

شناسه خبر : 24451

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =