خانه / اجتماعی / یادداشت؛ پیشگامان امنیت کشور

یادداشت؛ پیشگامان امنیت کشور

سنندج – نیروهای خدوم وزارت اطلاعات در عین گمنامی پیشگامان عرصه امنیت پایدار در کشور هستند.


به گزارش خبرگزاری کردنور، حجت الاسلام مختار کرمی در یادداشتی به مناسبت روز سرباز گمنام آورده است: حضرت امام خمینی (ره) نخستین کسی بود که لقب “سربازان گمنام امام زمان (عج) ” را نثار کارکنان وزارت اطلاعات کردند. همان شخصی که خود نیز هیچگاه در پی نامداری و کسب اسم و رسم‌های متعارف در جامعه انسانی نبود و مقام عظیم‌الشأن رهبری که خود به راستی مصداق روشن یک خدمتگزار گمنام است چرا که چه در دوران مبارزات ستمشاهی و چه در روزگار انقلاب اسلامی در میدان کار و عمل هرگز به دنبال نام و نشان و تظاهر نبودند و صدها و بلکه هزاران پروژه کار خرد و کلان را در خفا با مقامات نظام و مسئولان ذیربط پیگیری و به سرانجام رسانیده‌اند.

حتماً می‌توان مصادیق دیگری هم از افراد خدوم ولی بی‌نام و نشان در این کشور بزرگ ذکر کرد که بدون آنکه کسی از آنان نامی بشنود مشغول انجام وظیفه مخلصانه هستند.

اما در تقویم رسمی کشور ما روز نیمه شعبان سالروز ولادت امام مهدی (عج) را شورای فرهنگ عمومی کشور به پاس خدمات برجسته نیروهای ارزشمند وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز “سرباز گمنام” نامگذاری کرده است. چرا که این نهاد جوان و انقلابی همانگونه که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مورد جایگاه والا و مردمی بودن وزارت اطلاعات تأکید کرده‌اند. در عین انجام خدمات بسیار بزرگ حتی نامی از یک فردی از آنان هم در اذهان جامعه باقی نمانده است، بلکه اساساً نامی مطرح نیست تا نشانی از آن در خاطره کسی بماند.

این عزیزان به جهت محدودیت و معاذیر امنیتی و حفاظتی قادر نیستند حتی گزارش کاری از خدمات خود به مردم شریف ایران اسلامی ارائه دهند و از این جهت مظلوم نیز واقع شده‌اند. چرا که ممکن است در اذهان عده‌ای از مردم علیرغم هزاران خدمات ارزشمند و تأثیرگذار به عنوان دستگاهی که عملکرد مشخص و کارنامه خدمتی درخشانی هم ندارد مطرح شوند.

ولی حق و انصاف حکم می‌کند تا جایی که افراد مطلع و مسئول در خارج از این تشکیلات خدمتگزار و بی‌نام و نشان آگاهی دارند گاهی تقدیری و ذکر خیری از این نام‌آوران بی نام هر چند لسانی به عمل آورند.

اگر چه خوبان فداکار در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به انجام خدمات مخلصانه و بدون قبّه و درجه سال‌هاست عادت کرده‌اند و البته توفیقات متعددشان را هم مدیون همین گمنامی می‌دانند.

در سایه تلاش‌های دستگاه‌های نظامی و انتظامی، امنیت بی‌نظیری در کشور حکم فرماست که آگاهان و خدمتگزاران همین نهادهای نظامی و انتظامی نیز صادقانه بیان می‌دارند که تلاش‌های نامحسوس و پنهان پرسنل وزارت اطلاعات بسان نقشه‌ای درست و امن طی کردن مسیرهای خدمتگزاری برای مسئولان و کارکنان اغلب دستگاه‌های اداری در جمهوری اسلامی علی‌الخصوص ادارات و نهادهای فرهنگی وامدار و مدیون زحمات و مددرسانی به هنگام و دلسوزانه همراه با نیت خالص برادران و خواهران وزارت اطلاعات است. تا مبادا دشمنان و بدخواهان این مُلک و میهن از روزنه‌ها و حفره‌های خالی وارد نرم افزارهای نظام شوند و درکار مجموعه عظیم حاکمیتی و دولتی اخلال و انحرافی ایجاد نمایند.

روز سرباز گمنام که زادروز آخرین ذخیره و ناجی خداوند برای بشریت است نیکو بهانه ایست تا از تشکیلات ارجمند وزارت اطلاعات که یک نهاد کاملاً مردم پایه و مأوای مردم عزیز ماست به شایستگی یاد کنیم و خدمات خیره کننده آن از قبیل ردیابی ویروس‌ها و سرویس‌های مخرب علمی و انسانی که همواره در صدد آسیب رسانی به مجموعه نرم افزاری و سخت افزاری نظام ماست و نیز دهها و صدها عملیات موفق آنان از قبیل به تور انداختن ریگی جنایتکار و نفوذ در دستگاه‌های پر طمطراق اطلاعاتی و جاسوسی دشمنان از جمله تشکیلات امنیتی رژیم صهیونیستی را پاس بداریم و برای این عزیزان و همه نیروهای ساعی و گمنام و غیر گمنام در تمامی نهادهای امنیتی و انتظامی و نظامی دعا و آرزوی توفیقات بیشتر نمائیم.

یادداشت از حجت‌الاسلام مختار کرمی مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان

شناسه خبر : 22870

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =