خانه / اجتماعی / یادواره شهداری ۲۸ دی ماه سنندج برگزار می شود  

یادواره شهداری ۲۸ دی ماه سنندج برگزار می شود  

فرماندار سنندج از برگزاری یادواره شهدای ۲۸ دی ماه در این شهر خبر داد.
 

ولی الله میرزایی اصل شامگاه شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت شهدای ۲۸ دی سنندج گفت: یادواره شهداری ۲۸ دی ماه سنندج با مشارکت ادارات دولتی و در استای تکریم از خانواده های این عزیزان در سنندج برگزار می شود.
وی با بیان اینکه، تکریم و تجلیل از شهداء در راستای تجلیل از فرهنگ جهاد و شهادت است، عنوان کرد: امروز اقتدار جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود شهدا عزیز به دست آمده است.
فرماندار شهرستان سنندج با تاکید بر لزوم مشارکت همه ادارات و سازمان های دولتی در راستای برگزاری این یادواره بیان کرد: طراوت و ماندگاری آدمی در خدایی شدن اوست چرا که انسان دارای قابلیت خلیفه خداشدن است و كسی كه شهید می شود همواره زنده و متنعم از نعمت های الهی است.
وی با اشاره به این نکته که مواهب مادی نردبانی برای رسیدن به اهداف والای انسانی است و به سرمایه هایی تبدیل می شود كه خداوند خود متقاضی و خریدار آن است، ادامه داد: شهدای ما كسانی هستند كه در این تجارت سود بردند و با نثار مال و جان خود در راه خدا به این تجارت لبیك گفتند.
میرزایی اصل افزود: در بررسی و تحلیل ریشه های انقلاب اسلامی همه صاحب نظران اعتقاد دارند که روحیه شهادت طلبی و ایثار در راه خدا از اساسی ترین دلایل پیروزی انقلاب است و به همین دلیل ما باید امروز این روحیه را در سطح جامعه ترویج دهیم.
وی با اعلام اینکه در فرهنگ غنی و پر محتوای اسلامی واژه شهید و شهادت از قداست خاصی برخوردار است، یادآور شد: انقلاب اسلامی ریشه در قیام امام حسین (ع) و درسها و عبرتهای حادثه عاشورا دارد و این مهم رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ایران است.
وی با اشاره به اینکه بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان و تجدید میثاق با آرمانهای متعالی آنان از راهکارهای مؤثر در احیای فرهنگ شهادت است، اظهار داشت: تداوم، بالندگی و حرکت رو به رشد انقلاب تنها در سایه ی استمرار و تحکیم فرهنگ غنی جهاد، ایثار و فداکاری است.
میرزایی اصل  در بخش سخنان خود در این نشست افزود: ایران اسلامی به بركت مجاهدت های شهدا و ایثارگرانی كه با تمام توان خود در برابر توطئه های شوم دشمنان ایستادگی كردند همواره استوار و پابرجاست و در برابر استعمارگران و مستکبرین جهان ایستادگی می كند.
در این جلسه هر کدام از ادارات و سازمان های دولتی مسئول گزارشی از فعالیت ها و برنامه های در دست اجرای خود همزمان با یادواره شهدای ۲۸ دی ماه سنندج را ارائه کردند.
در ۲۸ دی ماه سال ۶۵ با حملسه هواپیماهای رژیم بعث عراق جمع زیادی از شهروندان بی دفاع سنندج به شهادت رسیده و زخمی شدند.
 
 
 

شناسه خبر : 9939

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفده =