خانه / سیاسی /   یانیه مشترک چهار حزب ترکیه درباره حکم اعدام اعضای اخوان المسلمین  

  یانیه مشترک چهار حزب ترکیه درباره حکم اعدام اعضای اخوان المسلمین  

آژانس خبری-تحلیلی زریان:احزاب عدالت و توسعه، جمهوری خلق، حرکت ملی و صلح و دموکراسی، با امضای یک بیانیه، صدور حکم اعدام برای ۵۲۸ عضو اخوان المسلمین مصر را محکوم کردند.
 

 
به گزارش زریان به نقل از کردپرس ، به دنبال صدور حکم اعدام برای ۵۲۸ عضو اخوان المسلمین مصر، چهار حزب مجلس ملی ترکیه در این خصوص یک بیانیه ی مشترک صادر کردند.
احزاب عدالت و توسعه، جمهوری خلق، حرکت ملی و صلح و دموکراسی، در بیانیه ی خود، صدور حکم مزبور را یک لکه ی سیاه در تاریخ بشریت دانسته و حمایت خود از اخوان المسلمین را اعلام کردند. تحلیل گران سیاسی ترکیه به این موضوع اشاره کرده اند که همفکری و اقدام مشترک چهار حزب مزبور از نظر سیاسی اهمیت ویژه ای دارد و طی سالیان اخیر هیچ گاه احزاب فوق که از اندیشه های محافظه کار دموکراتیک، ملی گرا، سوسیال دموکرات و آرای ناسیونالیستی مبتنی بر اندیشه های اوجالان در میان آنان وجود دارد، در یک نقطه ی مشترک با هم به توافق نرسیده اند.
دیروز همچنین گروه هایی از اعضای شاخه ی جوانان حزب عدالت و توسعه در چندین شهر ترکیه با برگزاری راهپیمایی، پوشیدن کفن، حمل چوبه های نمادین اعدام و سردادن شعار، حمایت خود از اعضای اخوان المسلمین مصر را اعلام نموده و خواستار توقف حکم اعدام شدند.
در همین حال از شهر کردنشین دیاربکر خبر رسیده که گروه هایی از اعضا و هواداران حزب اسلام گرای مطالبه ی آزاد (HUDAPAR) در حمایت از اخوان المسلمین مصر راهپیمایی کرده اند.
 
 
 

شناسه خبر : 19397

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =