خانه / قرآنی / یکی از اساتید حوزه و دانشگاه درکردستان: احکام مورد نیاز بشر در هر دوره‌ای از قرآن کریم قابل استخراج است

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه درکردستان: احکام مورد نیاز بشر در هر دوره‌ای از قرآن کریم قابل استخراج است

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در کردستان عنوان کرد: در هر زمان و دوره ای می توان احکام مورد نیاز بشریت را از قرآن کریم استخراج کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالسلام کریمی امروز سه شنبه در همایش فعالان قرآنی و تجلیل از شهدای قرآن وعترت و موسسات قرآنی استان که در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزارشد، با اشاره به اینکه مباحث قرآنی بسیار عمیق وعظیم اند، گفت: قرآن کریم مجموعه ای از تمامی آیات وحیانی نازل شده بر انبیای الهی است که بر قلب پیامبر اکرم(ص) نازل شده و بدون هیچگونه تغییر و تحریفی به دست ما رسیده است.
وی عنوان کرد: هرآنچه در تورات وانجیل و سایر کتب آسمانی بیان شده بدون تغییر و تحریف در قرآن کریم هم آمده است،و میتوان گفت هدف از انزال همه کتب آسمانی،قرآن است همانگونه که هدف از ارسال رسل، حضرت محمد مصطفی(ص) است.پس قرآن مجموعه ای از تمامی آیات، فرامین و رهنمودهای خداوند متعال است از ابتدا تا انتها.
وی با اشاره به اینکه این دستورالعمل الهی سالم بدست ما مسلمان ها رسیده است، ادامه داد:قرآن از قبل تولد تا بعد از مرگ برای ما دستورالعمل دارد.
وی بیان کرد: اگرچه نگاه کردن و خواندن قرآن برای ما ثواب دارد ولی فهمیدن، عمل کردن و تعلیم دادن آن ثواب و خیر بیشتری را نصیب ما خواهد کرد.( خیرکم من تعلم القرآن و علمه)
این استاد حوزه ودانشگاه اظهارداشت: در هر زمان و دوره ای می توانیم احکام مورد نیاز بشریت را از قرآن کریم استخراج کرد و این از معجزات و بطون این کتاب الهی است.(ان للقرآن ظهرا و بطنا…)
کریمی اظهارداشت: قرآن، مائده و سفره الهی است و هرکسی ظرفیت بیشتری داشته باشد قطعا می تواند از مطالب ارزشمند آن بهره بیشتری ببرد.
وی بیان کرد: هرچقدر علم پیشرفت می کند وسواد و آگاهی مردم بالاتر رود میزان بهره مندی از آیات نورانی قرآن کریم هم افزایش پیدا می کند.
وی اضافه کرد: هجمه های مختلفی  همواره از سوی دشمنان بر کشور ما وارد می شود که با تمسک به قرآن کریم می توانیم خود و جامعه مان را در مقابل این هجمه ها بیمه کنیم.
این استاد حوزه ودانشگاه ادامه داد: قرآن را نمی توانیم کتابی صرفا علمی یا فقهی و اجتماعی بدانیم چراکه  به  تمامی این حوزه ها پرداخته است وهرچه را به طور عموم به آن نیاز داریم می توانیم از آن استخراج کنیم.(لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین)بیاییم با عمل کردن به قرآن، مشی و منش خود را و سپس خانواده و دیار خود را قرآنی سازیم و همانگونه که در قرآن دروغ، ظلم، تبعیض و استبداد و…. وجود ندارد، آن گاه جامعه ما نیز چنین خواهد شد و سعادت و سربلندی دنیا و آخرت را از آن خود خواهیم ساخت.( ولا تهنوا و لا تحزنوا انتم الاعلون ان کنتم مومنین)
کریمی از شرکت نکردن دعوت شدگان به این مراسم گلایه کرد و گفت: متاسفانه برای تعداد زیادی از مسئولان و دیگر اقشار مختلف مردم دعوت نامه ارسال شده است ولی تعداد شرکت کنندگان در چنین محفلی رضایت بخش نیست.
وی عنوان کرد: زمینه جذب و حضور بیشتر آحاد مردم به ویژه نسل جوان را در مراسم ها و محافل قرآنی فراهم کنیم.
شناسهٔ خبر: ۳۵۹۶۷۶۲ – سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ – ۱۳:۰۱لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 10083

این خبر رو هم ببینید

مستندات قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب در تمدن­ سازی نوین اسلامی

رحیم ابوالحسینی[۱] چکیده بیانیه گام دوم انقلاب یکی از ارزشمندترین مکتوبات تاریخ چهل ساله انقلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =