خانه / سیاسی / یکی از جنایتکاران داعش شناسایی شد/ یک انگلیسی اهل ولز

یکی از جنایتکاران داعش شناسایی شد/ یک انگلیسی اهل ولز

یکی دیگر از جنایتکارانی که سر اسیران جنگی خود را در سوریه بریدند، انگلیسی است و در ولز پرورش یافته است

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۳ – ۱۱:۴۰
پس از انتشار فیلم جدید وحشیگری های داعش که در آن گروهی از تکفیری ها به صورت دسته جمعی، سر اسیران جنگی سوری را از تن جدا می کنند، یکی از جنایتکاران شناسایی شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، با انتشار ویدئو جدید وحشیگری های داعش، مشخص شد که یکی دیگر از جنایتکارانی که سر اسیران جنگی خود را در سوریه بریدند، انگلیسی است و در ولز پرورش یافته است.
 
دست پروردگان قدرت طلبان غربی و عربی، هفته گذشته ا استفاده از خدمات ویژه تویتر  فیلم جدیدی از توحش خود را بمنتشر کردند که در آن، گروهی از سربازان ارتش سوریه که اسیر جنگی هستند، بصورت دسته جمعی قتل عام می شوند.
 
یکی از جنایتکارانی که در این ویدئو دیده می شود، ناصر المثنی، جوان ۲۰ ساله انگلیسی است.
 
احمد المثنی، پدر این تروریست در مصاحبه با رویترز گفت : او به ما گفته بود برای تحصیل در رشته پزشکی به بیرمنگام می رود ولی بعدها ما فهمیدیم که به سوریه رفته است.
 
ناصر المثنی تروریست انگلیسی
 
پدر ۵۷ ساله این تروریست که مهندس الکترونیک است و به همراه همسر و یک پسر دیگرش در خانه نسبتا مرفهی در کاردیف  ولز زندگی می کند، می گوید: از زمانی که این فیلم منتشر شد، دها خبرنگار و عکاس و دوربین های تلویزیونی مقابل منزل ما تجمع کرده اند و برخی نیز به ما ناسزا می گویند.
 
وی افزود: ما علاوه بر اینکه یک پسر خود را از دست داده ایم، حالا باید سختی های زیادی را نیز تحمل کنیم. در همین چند روز شرایط به گونه ای بوده که من دوست داشتم خودکشی کنم.
 
او در پاسخ به این سوال که آیا پسرش سابقه و یا تمایلی به درگیری و خشونت داشته، تصریح کرد: به هیچ وجه. او پسر باهوشی بود و تنها سابقه و علاقه اش به جنگ، در حد همان بازی های پلی استیشن بود که همه پسرها انجام می دهند.
 
 
 
وی اضافه کرد: از زمانی که فهمید اجدادش اهل یمن بوده اند، به آنجا علاقه پیدا کرد و حتی یک پرچم یمن را نیز تهیه کرد، اما اطلاعات زیادی درباره خاورمیانه نداشت. با این حال مثل همه جوانترها نسبت به برخی مسائل تاریخی و سوابق دولت بریتانیا حساسیت داشت و انتقاد می کرد.
 
 
 
تروریست انگلیسی داعش
 
 
 
 
* در ویدئویی که یکشنبه گذشته منتشر شد، علاوه بر کیفیت بالای تصاویر و تدوین آن که نشان دهنده برخورداری تکفیری ها از جدیدترین تجهیزات صوتی و تصویری است، افراد داعش نیز با لباس ها و تجهیزات جدید و منظمی دیده می شوند که بار دیگر ثابت می کند حمایت ها و پشتیبانی دولت های عضو ائتلاف به اصطلاح ضد داعش، همچنان ادامه دارد و حامیان غربی و عربی تکفیری ها، به ارسال تجهیزات و مهمات و امکانات برای دست پروردگان خود ادامه می دهند.
 
 
 
علاوه بر شناسایی این تروریست انگلیسی، فردی که لباس و نقاب سیاه دارد و دستور سربریدن همزمان را صادر می کند نیز، انگلیسی است و هنگام ارتکاب جنایت مزبوحانه اش به امریکا و اروپا هشدار می دهد.
 
 
 
* پیش از این نیز، مشخص شده بود، یکی دیگر از تروریست ها ماکسیم اوشار جوان ۲۲ ساله فرانسوی است. رویترز گزارش می دهد که خانواده او نیز شرایط دشواری را تحمل می کنند چراکه صدها خبرنگار و عکاس، به محل زندگی خانواده او در روژه آنرموا هجوم آورده اند تا از خانواده، دوستان و همسایگان این تروریست فرانسوی گزارش تهیه کنند.
 
 
 
تا سه ماه پیش، رسانه های غربی در گزارش های خود، تروریست های اعزامی به سوریه را جنگجویان آزادی خواه و ضد دیکتاتوری می خواندند و حتی زمانی که فیلم خوردن قلب یک سرباز سوری توسط یک تکفیری منتشر شد، آن را انکار کرده و یا مدعی شدند که این اعمال به ندرت در میان مبارزان! رخ می دهد.
 
این رسانه ها با پخش گزارش های هیجان انگیز و جانب دارانه از تروریست ها، باعث شدند تعداد زیادی از اراذل و اوباش و بیکاران و ماجراجویان و شهروندان خطرناک و دردسرساز اروپایی راهی سوریه شوند.
 
حتی کمیته ضد تروریسم اتحادیه اروپا با صدور دستورالعملی به نهادهای امنیتی تمام کشورهای عضو توصیه کرد سفر شهروندان خطرناک به سوریه را تسهیل کنند و در صورت لزوم، مخارج سفر آنها را نیز از راه های مختلف تامین کنند تا اروپا از شر این افراد خطرناک و تروریست های بالقوه خلاص شود.
 
 
 
انگلیس و فرانسه که رهبران گروه موسوم به دوستان سوریه بودند و مدام برای حمایت از تروریست های سوری و تامین مهمات و اسلحه آنها جلسه برگزار می کردند، اکنون با همکاری امریکا و اعراب حامی تکفیری ها،  “ائتلاف ضد داعش” را راه اندازی کرده اند.

شناسه خبر : 17083

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 19 =