خانه / اجتماعی / یکی از قضات اهل سنت در کردستان: خواسته امروز آمریکا از ملت ایران همان خواسته یزید از امام حسین «ع» است

یکی از قضات اهل سنت در کردستان: خواسته امروز آمریکا از ملت ایران همان خواسته یزید از امام حسین «ع» است

یکی از قضات اهل سنت در کردستان گفت: همان چیزی را که روزی یزد از امام حسین ع می خواست امروز هم آمریکا و اسرائیل از ایران می خواهند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستاسیدمحسن حسینی در نشست تخصصی جمعی از ائمه جمعه و جماعت با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان، اظهار کرد: در محضر علما و روحانیون نشستن توفیق بزرگی است که امیدوارم از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کنیم.
وی تصریح کرد: امام جمعه پاوه همواره می فرمایند صحبت در محضر علما کار سختی است و قطعا این مطلب بسیار درست است.
وی عنوان کرد: ما به عنوان هر عالم و هر انسان باسواد دیگری اگر تاریخ را مطالعه کنیم و مروری بر مهمترین اتفاقات در تاریخ بشریت کنیم چه اتفاقی است نمی توانیم چیز زیبا و بهتری از ارسال رسول پیدا کنیم.
وی افزود: اگر ما به باران وحی نگاه کنیم که چگونه روی روح انبیا باریدن گرفته است چیز بهتر و زیباتر از رسول پیامبران بر امت های بشریت را نمی توانیم پیدا کنیم.
وی خاطرنشان کرد: قرآن می فرماید انبیا بر امت های مختلف فرستاده شدند که جامعه بشریت را هدایت کنند.
وی اذعان داشت: دشمنان انبیا خیلی بیشتر از آنچیزی است که تصورش را می کنیم پیامبران را اذیت کردند ولی انبیاء همواره در برابر آنان نرمش دارند اما در انجام رسالت خود خسته نمی شوند.
وی افزود: وقتی انسان به رابطه عابد و معبود و خالق و مخلوقی مانند خدا و پیامبرش توجه می کند می بیند در قالب وحی ظاهر و باطن دنیا را برای پیامبر می فرمایند و پیامبران به واسطه همین اگاهی از ظاهر و باطن به راهنمایی و ارشاد جامعه بشریت می پردازند.
وی تصریح کرد: پیامبر مکرم اسلام به عنوان آخرین پیامبر الهی با صبر و بردباری تمام در برابر دشمنان اسلام برخورد و برای بازگشت آنان تلاش می کند.
وی افزود: اکثر مفسرین می فرمایند سعادت جامعه بشریت در گرو چهار رکن مهم است که یکی از مهم‌ترین این ارکان انبیا الهی هستند که علما وارثان آنانند.
وی افزود: علما کسانی هستند که با انبیا محشور می‌شوند امروز علما اگر در رسالت الهی که در دست دارند و تریبون که در اختیار دارند به درستی انجام وظیفه نکنند و کوتاهی کنند فردای قیامت باید پاسخگو باشند.
ماموستا حسینی با بیان اینکه مهم نیست که شما امروز منبر و محرابی در اختیار دارید این مهم است که شما چه خروجی از این منبر داشته باشید، گفت: دشمنان امروز جدی تر از گذشته به مقابله با اسلام ایستاده اند شما باید جامعه را روشن کنید و مسائل مهم و روز را برای مردم تشریح کنید.
وی با بیان اینکه متاسفانه خطبه روحانیون امروز کمرنگ شده است، گفت: خطبه های روحانیون در آرامش جامعه، بصیریت آفزایی و غیره تاثیرگذار است.
وی عنوان کرد: در جمهوری اسلامی اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر کند مورد تشویق حاکمیت نظام قرار می گیرید که این ارزش بزرگی است.
وی با تاکید براینکه کردستان باید پایگاه علم کلام، پایتخت شهادت و پایگاه تدریس باشد، افزود: نباید اجازه دهیم در این استان که پایگاه علم و کلام است برخی رفتارها انجام شود باید براساس شرع اسلام در برگزاری کارهای فرهنگی جلو برویم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در بحث امر به معروف و نهی از منکر مسائل زیادی وجود دارد و مصادیق در این حوزه زیاد است.
وی با بیان اینکه فلاسفه و فقهای اهل سنت همواره مداح اهل بیت ع بوده اند و این نشان از سنگین بودن وزنه اهل سنت در این حوزه است، گفت: مردم کردستان همواره ارادت خاصی به اهل بیت داشته اند.
ماموستا حسینی اضافه کرد: امروز متاسفانه با وجود عقیده و باوری که به اهل بیت ع به ویژه امام حسین داریم از بیان آن از ترس زدن برخی برچسب ها خودداری می کنیم.
وی اذعان کرد: این وظیفه تک تک ماست که نسبت به تبیین سرگذشت انبیا و به ویژه واقعه عاشورا که با فلسفه احیای دین پیامبر توسط نوه آن حضرت صورت گرفت حساس و تلاش کنیم.
وی افزود: بسیاری از علما و بزرگان اهل سنت در مدح اهل بیت همواره سنگ تمام گذاشته و ما هم باید رهرو این عزیزان باشیم.
وی با بیان اینکه حکومت پادشاهان رفتنی است، گفت: علما حاکم قلب هستند و روی روح انسان ها کار می کند از این رو ماندگار شدند.
وی با بیان اینکه اگر عاشورا نبود قسمتی از خلفای بنی امیه چه بر سر جامعه می آوردند، گفت: اگر امام حسین آن روز با یزیدیان بیعت می کرد رهبر معظم انقلاب ما نیز امروز مجبور به بیعت کردن با آمریکا بود.
وی اضافه کرد: همان چیزی را که روزی یزد از امام حسین ع می خواست امروز هم آمریکا و اسرائیل از ایران می خواهند.

وی با بیان اینکه به عنوان علمای دینی چگونه می توانیم این را قبول کنیم که  کشورهای عربی آغوش به روی آمریکا به عنوان دشمنان واقعی اسلام بگشایند.

وی افزود: اگر به عنوان منادیان فکری جامعه عزت رهبری را دوست دارید که می فرمایند سگ به دستان دشمنان می بندیم باید در مسیر روشنگری جامعه تلاش کنیم.
وی افزود: در غیر این صورت باید مغلوب یهود و نصارایی شویم که پیامبر و اهل بیت همواره ما را از آن منع کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی از شما انتظار دارد که علما برای تحقق سیاست های داخلی و خارجی به صورت جدی گوش به فرمان و تابع فرامین رهبر امت باشند.
وی با بیان اینکه امروز ولی فقیه نماد شهامت و شهادت در دنیا است، گفت: امروز عزت ایران اسلامی و ملت به واسطه رهبری است ولاغیر و ما به عنوان پرچم داران بصیرت جامعه باید روشنگری کنیم.
وی در پایان تصریح کرد: از مدیریت مرکز بزرگ حجت الاسلام منتظری که زمینه برگزاری این نشست را فراهم کرده اند تقدیر می کنم.

شناسه خبر : 23244

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =