خانه / سیاسی / یکی از مسئولین حزب دموکرات کردستان: نیروهای پیشمرگ در آزادسازی موصل مشارکت می کنند

یکی از مسئولین حزب دموکرات کردستان: نیروهای پیشمرگ در آزادسازی موصل مشارکت می کنند

گردان های نظامی عراقی مستقر در شهر موصل دست به حملات گسترده ای در این شهر علیه مواضع دولت اسلامی عراق و شام(داعش) زده و مسئول شاخه ۱۴ حزب دموکرات کردستان (پارتی) از مشارکت نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در عملیات آزادسازی موصل خبر داد

به گزارش خبرگزاری کردپرس، عصمت رجب مسئول شاخه ۱۴ پارتی در موصل در گفتگو با سایت رسمی این حزب اعلام کرد: گردان های نظامی مستقر در موصل حملات خود را از محله های الوحده، سومر و زوبات علیه داعش آغاز کرده و بعد از گذشت چندین ساعت درگیری خسارات زیادی به این گروه وارد شده است.
 
وی تصریح کرد: هم اکنون در حال برنامه ریزی و انجام هماهنگی های لازم در خصوص آغاز عملیات آزادسازی موصل هستیم و هنوز جریان های بسیاری باقی مانده که باید با آنها هماهنگی شود.
 
عصمت رجب در خصوص فراهم سازی مقدمات انجام این طرح گفت: مسئله حائز اهمیت در مرحله اول این عملیات همکاری شهروندان موصلی با نیروهایی است که در عملیات آزادسازی شهر مشارکت می کنند و در وهله دوم نیز موفقیت در این عملیات مستلزم نیروی عظیمی است، چراکه موصل شهری بزرگ است.
 
وی افزود: نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان عراق در عملیات آزادسازی موصل با ارتش عراق همکاری می کنند اما در آنجا باقی نمی مانند.
 
در حالی عصمت رجب این اظهارات را بیان می کند که اخیراً نیچروان بارزانی پیش از توافق اولیه با بغداد در دیدار با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق گفته بود که نیروهای پیشمرگ خود را قربانی آزادسازی موصل نمی کنند.
 
 
 
کد مطلب: ۷۴۴۸۹  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۹/۱۲  |  ساعت: ۱۰ : ۵۹

شناسه خبر : 16961

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =