خانه / اجتماعی /  یک درخت انگور در سردشت در فصل پاییز به بار نشست

 یک درخت انگور در سردشت در فصل پاییز به بار نشست

در یک پدیده نادر در فصل پاییز یک درخت انگور در منزلی واقع در شهر ربط از توابع شهرستان سردشت برای دومین بار در سال جاری به بار نشست

به گزارش زریان ، میوه دادن این درخت مو که در باغچه یکی از شهروندان ربطی قرار دارد در این موقع از سال و برای دومین بار شگفتی و تعجب کشاورزان و اهالی منطقه را موجب شده است.
 
این درخت مو که تنها درخت باغچه حیاط این شهروند ربطی بوده و بسیار مورد توجه وی نیز قرار دارد در مرحله اول در مرداد ماه امسال به ثمر نشست و بعد از چیدن میوه های آن، مجددا به بار نشسته است.
 
هم اکنون میوه های به ثمر نشسته در مرحله دوم نیز در برخی خوشه های انگور به طور کامل رسیده و آماده چیدن است.
 
مدیر جهاد کشاورزی سردشت در مورد بروز این پدیده نادر گفت: این درخت انگور از نوع طایفی بوده و هم اکنون چندین خوشه از انگورهای آن آماده چیدن شده است.
 
رسول سعیدیان افزود: زیاد بودن رشد رویشی درختان انگور، مقدار آب، غنی بودن خاک پرورشی بوته، استفاده زیاد از کود ازته و همچنین گرمسیر و مساعد بودن هوای منطقه ربط از جمله مواردی هستند که رشد رویشی را در این درخت به زایشی تبدیل کرده است و موجب به بار نشستن آن برای دومین بار در سال جاری شده است.
 
 
تاريخ: ۱۳۹۳/۸/۱۹

شناسه خبر : 8267

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =