خانه / دینی / یک فعال فرهنگی کردستان عنوان کرد تکفیر از نمادهای بارز تفرقه است/لزوم تأکید بر روی مشترکات دینی

یک فعال فرهنگی کردستان عنوان کرد تکفیر از نمادهای بارز تفرقه است/لزوم تأکید بر روی مشترکات دینی

یکی از فعالان فرهنگی استان کردستان گفت: از نمادهای بارز تفرقه، تکفیر است و نباید به دلیل اختلاف سلیقه کسی را تکفیر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالسلام کریمی چهارشنبه شب در نشست هم‌اندیشی فعالان سیاسی و صاحب‌نظران علمی و دانشگاهی کردستان با نماینده ولی فقیه در این استان اظهار کرد: شرط اخوت، داشتن ایمان و مؤمن بودن است.
وی وحدت را یک راهبرد برای تمام ادوار دانست و گفت: برخی مرتکب تفرقه می‌شوند که از نمادهای بارز تفرقه، تکفیر است و نباید به دلیل اختلاف سلیقه کسی را تکفیر کرد.
این فعال فرهنگی، پیدایش برخی مکاتب انحرافی در میان برخی جوامع اسلامی را از مصادیق تفرقه دانست و افزود: دشمنان نیز هوشیار عمل کرده و از واژگانی فریبنده برای نیل به اهداف خود بهره می‌برند.
کریمی با اشاره به اینکه محور و سنگ محکی به نام فرمایشات رهبر انقلاب وجود دارد، تصریح کرد: اگر مطابق با بیانات ایشان، عمل و رفتار کنیم، وحدت و انسجام حفظ خواهد شد.
وی با انتقاد از اینکه مراکز فرهنگی در سطح استان به خوبی این مسائل را تبیین نکرده‌اند، خاطرنشان کرد: لازم است با تأکید بر روی مشترکات، اجازه رشد و نمو به بذرهای اختلاف و تفرقه را ندهیم.
*به شبهات جوانان پاسخ منطقی داده شود
در ادامه این جلسه یکی از روحانیان اهل سنت استان کردستان اظهار کرد: جوان نیاز دارد تا پاسخ شبهات خود را دریافت کند و به همین دلیل به سراغ علما و استادان می‌رود.
ماموستا ذکریا حسینی هشدار داد: جوان در صورتی که از این طریق پاسخ شبهات خود را نیابد به سراغ دیگران می‌رود و هر کسی که او را قانع کند، الگوی جوان می‌شود.
وی تصریح کرد: باید مسائل و سؤالات جوانان با استناد به منابع قوی علمی و دینی، پاسخ داده شود و این موارد را هم با زبان محبت که خواست جوان است به او منتقل کنیم.
حسینی بر ضرورت پرهیز از سرکوب کردن شور و شوق جوان تأکید کرد و گفت: باید این نشاط و شوق را به سمت و سوی مناسب جهت‌دهی کرد و به آن سمتی که لازم است هدایت شود.

شناسه خبر : 5545

این خبر رو هم ببینید

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور: صبر نشانه ایمان و خداپرستی است/ جایگاه ماه محرم برای اهل سنت محترم است

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: جایگاه ماه محرم برای اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =