یک مبلغ اسلامی سوری: البغدادی مزدور اسرائیل و کشورهای غربی است

مبلغ اسلامی و اندیشمند سوری با اشاره به جنایات گروه تروریستی تکفیری داعش در عراق و سوریه گفت: ابوبکر البغدادی مزدور اسرائیل و کشورهای غربی و شیوخ عرب حوزه خلیج فارس برای تسلط بر سوریه و چاه‌های نفت عراق است.
 

مبلغ اسلامی و اندیشمند سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق تاکید کرد که اقدام گروه تروریستی داعش به انتصاب خلیفه‌ای برای مسلمانان در سوریه و عراق به نام «ابوبکر البغدادی» در واقع واکنشی به ضربات مهلکی بود که در این اواخر از ارتش سوریه متحمل شده بود.
شعیب افزود: این واقعیت پس از ورود داعش به عراق و ارتکاب انواع و اقسام جنایات توسط آنها آشکار شد و کسانی‌که امروز روند امور جاری در عراق را پیگیری می‌کنند، به خوبی می‌توانند دریابند، اکنون ارتش عراق موفق شده تا بار دیگر صفوف خود را متشکل و منسجم کند و به مقابله با این گروه بپردازد و خسارات سنگینی را هم به آن وارد کند.
 
وی افزود: این موضوع موجب شد تا داعش به این سمت و سو سوق پیدا کند که ابوبکر البغدادی را خلیفه مسلمانان اعلام و با مشغول کردن افکار عمومی از تمرکز و توجه افکار عمومی بر خسارات وارده به این گروه جلوگیری کند.
اما در خصوص جنایات داعش در عراق و سوریه که با اعلام بغدادی به عنوان خلیفه مسلمانان همراه بود، شعیب گفت: بغدادی شخصیت موهومی است که دستگاه‌های بزرگ اطلاعاتی در پس وی مخفی می‌شوند و جنایاتی که این دستگاه‌ها دست به آن می‌زنند، بسیار بزرگ‌تر و فجیع‌تر از جنایاتی است که بغدادی مرتکب آن می‌شود.
این مبلغ اسلامی سوری ادامه داد: داعش در واقع ابزار و آلتی است که راه را برای کشورهای خارجی جهت تسلط بر چاه‌های نفت عراق هموار می‌کند و در این راه منطقه کردستان که صدور نفت عراق به اسرائیل را آغاز کرده، یار و یاور این گروه است و آیا این دلایل کافی نیست، برای اینکه دریابیم بغدادی مزدور اسرائیل و کشورهای غربی و شیوخ عرب حوزه خلیج فارس برای تسلط بر سوریه و چاه‌های نفت عراق است.
شعیب افزود: جنایاتی که داعش در عراق و پیش از آن در سوریه مرتکب شده، تلاش برای تخریب وجهه اسلام است و به این ترتیب باید گفت که داعش یک بار دیگر تاریخ جنایت‌بار رژیم صهیونیستی در فلسطین و لبنان را این بار به نام اسلام در سوریه و عراق تکرار کرد تا ثابت شود که هدف داعش و اسرائیل یکی است.

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *