خانه / سیاسی / یک محقق ترک مدعی شد: پسر عموی کمال قلیچدار اوغلو، مسئول پ.ک.ک در هامبورگ آلمان است

یک محقق ترک مدعی شد: پسر عموی کمال قلیچدار اوغلو، مسئول پ.ک.ک در هامبورگ آلمان است

سرویس ترکیه- سلیمان یشیل یورت نویسنده ترک در سخنانی مدعی شده است که پسر عموی رئیس حزب جمهوری خواه خلق مسئول پ.ک.ک در شهر هامبورگ آلمان است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه صباح، سلیمان یشیل یورت، نویسنده و محقق معروف ترکیه در گفتگوی ویژه با تلویزیون A TV، ادعاهایی در خصوص کمال قلیچدار اوغلو، رئیس حزب جمهوری خواه خلق ترکیه داشته که باعث واکنش های مختلف در محافل سیاسی ترکیه شده است.
وی در اظهاراتی مدعی شده است: کمال کارابولوت که بعدا به کمال قلیچدار اوغلو تغییر نام داده است برخلاف سخنان خود در یک خانواده اشرافی در تونجلی(درسیم) به دنیا آمده است. در ۱۹۶۷ زمانی که قلیچدار اوغلو وارد دانشکده تجارت الازیغ شد، نام خانوادگی وی از کارابولوت به قلیچدار اوغلو تغییر کرده است. ولی در خانواده پدری وی عموها و پسرعموهایش با همان نام خانوادگی کارابولت شناخته می شوند.
وی مدعی شد: ابراهیم کارابولت، پسر عموی کمال قلیچدار اوغلو، مسئول پ.ک.ک در هامبورگ آلمان است. در عین حال یکی از بزرگترین قاچاقچیان هروئین در ترکیه است. وی به همراه مصطفی گونل یکی دیگر از مسئولین پ.ک.ک ممنوعیت ورود به ترکیه دارند. کمال قلیچدار اوغلو در تاریخ ۸ سپتامبر 2008 به منظور سیاحت به فرانکفورت سفر می کند. در فرانکفورت در هتل سیتو این شهر با مصطفی گونل از مسئولین اروپایی پ.ک.ک دیدار می کند. تمام این اظهارات را در دادگاه نیز عنوان کرده و به هر شکلی می توانم آن را ثابت کنم.

کد مطلب: ۱۰۴۴۴۲  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱/۲۹  |  ساعت: ۱۹ : ۵۰لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 13475

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سیزده =