یک مقام اتحادیه میهنی کردستان عراق: ترکیه و اسرائیل به کُردها خیانت می‌کنند/ دولت کُردی تأسیس نمی‌کنیم  

رئیس انجمن مرکزی اتحادیه میهنی کردستان عراق با بیان اینکه داعشی‌‌ها همه را فریب داده‌اند و سر بعثی‌ها هم کلاه گذاشته‌اند، یادآور شد ترکیه و اسرائیل قابل اعتماد نیستند و به کُردها خیانت خواهند کرد، ما دولت کُردی تاسیس نمی‌کنیم.
 

 «عادل مراد» رئیس انجمن مرکزی اتحادیه میهنی کردستان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سلیمانیه، با اشاره به اینکه داعش تنها برای شیعیان تهدید نیست، گفت: داعش چند روز پیش هر چه آثار مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی در موصل بوده را از بین برد. تروریست‌ها شیعیان، مسیحیان، کُردها و همه را هدف قرار داده‌اند و در این میان کُردها نیز در تیررس داعش هستند.
تروریست‌های داعش از بین خواهند رفت
وی دلیل این امر را نیز حملات تروریست‌ها به نیروهای پیشمرگه در مناطق جلولاء و خانقین دانست و افزود: البته می‌دانید که حملات آنها در مناطق اتحادیه میهنی کردستان عراق بسیار بیشتر از مناطقی است که در کنترل حزب دمکرات کردستان عراق است.
عادل مراد با اشاره به اینکه وضعیت تسلیحاتی پیشمرگه‌ خوب نیست اما باز تاکید می‌کند که تروریست‌های داعش از بین خواهند رفت چرا که همه مردم مخالف آنها هستند.
وی افزود: همین اعراب سنی که مناطقشان در کنترل تروریست‌هاست، آنها را نمی‌پذیرند چون مردم عراق تفکر تروریستی را قبول ندارند.
اختلافات داعش و بعثی‌ها زیاد شده است
رئیس انجمن مرکزی اتحادیه میهنی با بیان اینکه اخبار ما نشان می‌دهد که در همین شرایط اختلافات آنها یعنی داعش با بعثی‌ها زیادتر شده است، خاطرنشان کرد: داعشی‌ها همه را فریب داده‌اند و سر بعثی‌ها هم کلاه گذاشته‌اند. ما نباید از یاد ببریم که اکثریت مردم عراق شیعه هستند و سنی‌ها، کُردها و مسیحیان نیز آنها را که ماهیتاً تروریستی و تندرو تکفیری هستند، نمی‌پذیرند.
مراد با اشاره به اختلافات این گروه تروریستی با القاعده نیز می‌گوید: حتی خود القاعده نیز آنها را نمی‌پذیرد چرا که ایمن الظواهری می‌گوید آنها بسیار تندرو هستند.
وی با ذکر این نکته که داعش بر این اعتقاد است که به مرحله تمکین و تثبیت قدرت رسیده، اظهار داشت: براساس تفکرات اسامه بن لادن برای استیلای خلافت اسلامی سه مرحله لازم است؛ اول: مرحله چنگال که به معنای کنترل زمین و جغرافیاست، دوم: مرحله تهدید و کشتار. در این مرحله این گروهها با تهدید و خشونت همه را از بین می‌برند و اقدام به تسویه مردم می‌کنند و سرانجام مرحله تمکین. در این مرحله، این تفکر حاکمیت خود را گسترش می‌دهد، اما ایمن الظواهری یا رهبر القاعده بر این اعتقاد است که این گروه در تشخیص مرحله‌ها اشتباه کرده است.
داعش تفکری تندرو و تکفیری است که برای مردم عراق تهدید است
عادل مراد روحیه مردم کردستان عراق را برای روبرو شدن با این گروه تروریستی خوب توصیف می‌کند و ادامه می‌دهد: داعش تهدیدی برای همه مردم عراق است و کسی از آن مستثنی نیست و در کردستان عراق نیز مردم کاملاً آماده مبارزه با این تفکر تندرو و تکفیری هستند و هیچ وقت اجازه نمی‌دهند که این تفکر به محدوده کردستان عراق نزدیک شود. حتی کسانی که به این گروه تروریستی کمک کردند اکنون پی به اشتباه خود برده‌اند.
ترکیه و اسرائیل به کُردها خیانت می‌کنند
در خصوص حمایت رژیم صهیونیستی از استقلال کردستان عراق رئیس انجمن مرکزی اتحادیه میهنی کردستان عراق گفت: اسرائیلی‌ها بجای اینکه بیایند از ما کُردها حمایت کنند بهتر است بروند مشکلات فلسطینی‌ها را حل کنند. کُردها نباید به ترکیه و اسرائیل اعتماد کنند چرا که آنها به کُردها خیانت خواهند کرد. همان خیانتی را که شاه ایران در حق کُردها کرد، همین اسرائیل و ترکیه نیز خواهند کرد.
دولت کُردی تاسیس نمی‌کنیم
وی گفت: ما دولت کُردی درست نمی‌کنیم که علیه ایران و کشورهای همسایه عراق باشد، از این رو ما دنبال برهم زدن امنیت منطقه نیستیم. ما در شرایطی که زیر ساخت‌های اقتصادی مناسبی نداریم و همسایگانمان با آن موافق نیستند نمی‌توانیم دولت کُردی تاسیس بکنیم.
وی در خصوص ماده 140 قانون اساسی در خصوص بازگشت مناطق مورد اختلاف با دولت مرکزی به سیطره حکومت کردستان عراق نیز اظهار داشت: اجرای این ماده هنوز تمام نشده است، هرچند این مناطق در کنترل ماست اما به لحاظ سیاسی این ماده توسط عراق باید اجرا شود و باید مشروعیت سیاسی پیدا کند. این ماده در وجه سیاسی خود اجرایی نشده و باید با توافق سیاسی اجرا شود.
عادل مراد در خصوص ضرورت بازسازی ارتش عراق تاکید کرد که باید این ارتش بازسازی شود و باید به این جنگ به عنوان یک نعمت نگاه کرد تا ارتشی شکل بگیرد که بتواند با تروریست‌ها روبرو شود.
 

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *