خانه / سیاسی / یک مقام مرکز الاهرام در گفت‌وگو با فارس: مصر از تجربه ایران در عرصه هسته‌ای استفاده کند

یک مقام مرکز الاهرام در گفت‌وگو با فارس: مصر از تجربه ایران در عرصه هسته‌ای استفاده کند

رئیس دایره تحقیقات و پژوهش‌های مرکز مطالعات الاهرام مصر با بیان اینکه تجربه ایران در حوزه هسته‌ای بی‌همتا و بی‌نظیر است، تاکید کرد که باید از این تجربه استفاده کرد.
 

 
«محمد السعید ادریس»، رئیس دایره تحقیقات و پژوهش‌های مرکز مطالعات الاهرام مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که برنامه هسته‌ای مصر باید طی مرحله آینده به اجرا گذاشته شود و در این خصوص طرحی ملی برای مصر تدوین شده است.
ادریس با بیان اینکه طرح‌هایی هم در خصوص استفاده از انرژی خورشیدی وجود دارد، خواستار اجرای این طرح به دور از ابزارهای اجرایی کنونی و به دور از تکیه بیش از حد بر طرف‌های خارجی شد، چون غرب اجازه پیشرفت مصر در عرصه هسته‌ای را نخواهد داد، چون خواهان ادامه وابستگی مصر به غرب است، به همین دلیل این طرح باید طرحی کاملا مصری باشد و مصر نیز دارای دانشمندان بسیاری در این عرصه است که توان اجرای این برنامه را دارند و باید در این عمل مستقل عمل کرد.
وی تاکید کرد: مصر باید از تجربه بی‌همتا و بی‌نظیر ایران در عرصه هسته‌ای استفاده و از آن به ویژه در عرصه رویارویی با فشارها و تحریم‌ها و حفظ استقلال خود و استفاده از نیروها و کارشناسان داخلی بدون دخالت‌های خارجی در این حوزه تبعیت کند.
السعید تاکید کرد که مصر دارای کارشناسان با لیاقت و توانمندی در تمام حوزه‌ها و سطوح است که می‌تواند از آنها برای رهایی از وابستگی نظامی به خصوص در حوزه خرید سلاح و تجهیزات نظامی استفاده کند، همان طور که مصر دارای دانشمندانی در عرصه اقتصاد و دیگر حوزه‌هاست که تمام آنها می‌توانند، مصر را از وابستگی به خارج برهانند و مردم مصر از رئیس جمهوری این کشور خواهان آغاز اجرای این پروژه هستند.

شناسه خبر : 18795

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 19 =