خانه / اجتماعی / ۱۰مخترعی که با اختراع خود کشته شدند

۱۰مخترعی که با اختراع خود کشته شدند

هر اختراع فرزند مخترع خود است. مخترعان، زمان، انرژی و منابع خود را کاملاً به چیزی اختصاص می‌دهند که باور دارند نتیجه‌ی خلاقیت و نبوغشان است،اما این نتیجه نبوغ گاهی به مرگ خود مخترع منتهی می شود

زمان انتشار خبر: یک شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ – ۱۲:۰۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،هر اختراع فرزند مخترع خود است. مخترعان، زمان، انرژی و منابع خود را کاملاً به چیزی اختصاص می‌دهند که باور دارند نتیجه‌ی خلاقیت و نبوغشان است.
 
این مرگ‌ها یا نتیجه‌ی مستقیم آن اختراع بوده است  و یا اختراع به شکلی غیر ‌مستقیم موجب مرگ مخترع شده است (مثلاً با قرار گرفتن مخترع در معرض عناصر آسیب رسان در آزمایشگاه و یا با عفونت‌های کشنده‌ای که در حین اختراع تصادفاً مخترع را در گیر می‌کند و یا نقص در عمل کرد اختراع).
 فهرست معروفترین مخترعانی است که توسط اختراع خود کشته شده‌انددر زیر آورده شده است:
 
فرانز ریشلت اهل اتریش اختراع او چتر نجات بود که در سال ۱۹۱۲ برای نشان دادن طرز کاراختراعش از برج ایفل پرید و این باعث مرگش شد.
 
هانلی  هوراس لاوسون آمریکایی مخترع  زیردریایی ای با نام اچ. ال هانلی که در سال ۱۸۶۳ در دومین تلاش نا موفق برای استفاده از زیر دریایی‌اش کشته شد.
 
 توماس اندروز ایرلندی سازنده‌ی کشتی تایتانیک که در سال ۱۹۱۲ زمانی که تایتانیک در اولین سفر خود غرق شد، کشته شد.
 
کارل سسک  کانادایی مخترع کپسول اب که در سال ۱۹۸۵ زمانی که کپسولش در آزمایش دوم واژگون شد، زخمی شد و از شدت جراحات در گذشت.
 
مکس والیر آلمانی مخترع موتور موشک با سوخت مایع  که یکی از موتور‌های سوخت مایع روی میز آزمایشش منفجر شد و همین باعث مرگ او شد.
 
ماری کوری لهستانی مخترع  رادیوم، پلوتونیوم و نظریه‌ی رادیواکتیویته که در سال ۱۹۳۴ به دلیل قرار گرفتن مدام در معرض عناصر رادیواکتیو به آنمی آپلاستیک دچار شد و فوت کرد.
 
ویلیام بولاک آمریکایی مخترع ماشین چاپ چرخشی که در سال ۱۸۶۷ پایش در ماشین گیر کرد، دچار قانقاریا شد و ۴ روز بعد  فوت کرد.
 
اوتو لیلینثال آلمانی مخترع گلایدر (هواپیمای بی موتور) که زمانی که گلایدرش در حین پرواز ارتفاع کم کرد، از ارتفاع ۵۶ فوتی (۱۷ متری) سقوط کرد و کشته شد.
اورل ولایکو  رومانیایی مخترع هواپیمای ولایسو ۲ که از هواپیمایش در کوه‌های کارپات سقوط کرد، کشته شد.
 
   جیمی هسلدن بریتانیایی مخترع  گیروبایک سگوی (نوعی دوچرخه که چرخ جلوی آن طوری ساخته شده که به حفظ تعادل کمک می‌کند) زمانی که دوچرخه اش تعادلش را از دست داد از صخره‌ای با ارتفاع ۸۰ فوت سقوط کرد و مرد.
 

شناسه خبر : 7839

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 19 =