خانه / جریانات تکفیری / ۱۵کشته وزخمی براثر انفجارانتحاری در «بنغازی» لیبی/داعش مسئول حمله

۱۵کشته وزخمی براثر انفجارانتحاری در «بنغازی» لیبی/داعش مسئول حمله

انفجار انتحاری در شهر «بنغازی» لیبی که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت ۷ کشته و ۸ زخمی برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، در پی انفجار انتحاری که نیروهای وفادار به دولت وفاق ملی لیبی را در منطقه «قنفوده» شهر «بنغازی» هدف قرار داده بود ۷ نظامی کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند.
یک منبع درمانی در بنغازی روز یکشنبه اعلام کرد که تمام قربانیان این انفجار از عناصر ارتش ملی لیبی هستند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار انتحاری را برعهده گرفته و بدون ذکر جزئیات در خصوص هویت عامل این حمله وی را «نذیر الحرب» معرفی کرد.
این حمله پس از پیشروی اخیر ارتش لیبی طی روز شنبه که از تسلط خود بر ساختمان های نوار ساحلی غرب «قنفوده» محل استقرار عناصر مسلح گروه القاعده پس از درگیری های شدید خبر داده بود، صورت می گیرد.
این منطقه یکی از آخرین پایگاه های افراد مسلح در غرب بنغازی بشمار می رود و با پایان درگیری ها در این منطقه ارتش لیبی دو محور سوق الحوت و الصابری در مرکز بنغازی را که داعش و القاعده بر آنها سیطره دارند پیش روی خود خواهد داشت.
لازم به ذکر است که «فایز السراج» رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی روز شنبه رسما آزادی «سرت» دیگر شهر لیبی از سیطره گروه تروریستی داعش و پایان عملیات نظامی در این را شهر اعلام کرد.
شناسهٔ خبر: ۳۸۵۳۶۱۰ – دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ – ۰۳:۰۷

شناسه خبر : 2555

این خبر رو هم ببینید

واکنش علی شمخانی به ساخت فیلم «بانوی بهشت»

دبیر شورای عالی امنیت ملی در توئیتی نوشت: سیاست‌های محور غربی، عبری و عربی ذیل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =