۱۹ مدرسه سقز با بخاری تابشی گرم می‌شوند  

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان سقز گفت: ۱۹ مدرسه در شهرستان سقز با استفاده از بخاری‌های تابشی گرم می‌شوند.
 

مظفر رستمی صبح امروز در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سقز با بیان اینکه مردم این شهرستان سقز در جریان تبدیل سیستم‌های حرارتی مدارس مشارکت خوبی داشته‌اند، اظهار کرد: از تعداد 156 مدرسه این شهرستان 34 مدرسه گازدار، 13مدرسه دارای سیستم حرارت مرکزی و  19 مدرسه هم دارای سیستم بخاری تابشی هستند.
وی گفت: امسال برای راه‌اندازی سیستم شوفاژ 5 مدرسه بالغ بر 24 میلیون ریال هزینه خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز با اعلام اینکه 90 مدرسه شهرستان با بخاری نفتی گرم می‌شوند خاطر نشان کرد: با تشکیل کمیته‌های حفاظت، نظارت و پیشگیری تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از هر گونه حادثه احتمالی پیش بینی شده و مجموعه عوامل توجیه شده و آموزش داده شده‌اند.
وی به برنامه های فرهنگی آموزش و پروش اشاره کرد و گفت: تدوین برنامه‌های راهبردی و عملیاتی درباره پیشگیری و فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر و آشنایی اولیا و دانش آموزان با مضرات و آسیب های آن توسط شورای آموزش و پرورش شهرستان سقز در دست اقدام است.
رستمی درباره برنامه‌های پیش بینی شده برای ایام‌الله دهه مبارک فجر نیز افزود: جلسات اولیه برگزار شده و آمادگی لازم برای استقبال از این ایام فرخنده وجود دارد.
وی برگزاری گلبانگ انقلاب و یادواره های شهدا را از جمله برنامه‌های شاخص و سراسری برشمرد و گفت: اجرای مراسم قرآنی، فرهنگی و ورزشی در طول دهه مبارک فجر در دستور کار قرار دارد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز اظهار کرد: برای ریشه‌کنی بیسوادی 8 درصدی در این شهرستان هیچگونه محدودیت بودجه‌ای نداریم و برای این منظور  تفاهم نامه‌هایی از سوی نهضت سواد آموزی با کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) و مرکز بزرگ اسلامی منعقد شده است.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *