خانه / سیاسی / ۲یادداشت همکاری اقتصادی بین کرمان و ایالت باواریای آلمان منعقد شد

۲یادداشت همکاری اقتصادی بین کرمان و ایالت باواریای آلمان منعقد شد

کرمان – دو یادداشت همکاری اقتصادی بین استانداری کرمان و وزارت اقتصادی ایالت باواریای آلمان منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، استاندار کرمان ظهر دوشنبه در دیدار با وزیر اقتصاد، رسانه ها، انرژی و فناوری ایالتی باواریا آلمان دو یادداشت همکاری اقتصادی منعقد کرد.
رزم حسینی در این دیدار ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی کرمان به منظور تشکیل چنین جلسه ای، گفت: این دیدار فرصتی برای استان کرمان و ایالت باواریای آلمان است تا ظرفیت های خود را به صورت متقابل استفاده کند.
وی با اشاره به اینکه فرصت های اقتصادی استان آماده ارائه است، یادآور شد: استان کرمان به لحاظ برنامه های اقتصادی مورد توجه رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید قرار دارد.
استاندار کرمان به ظرفیت های استان کرمان اشاره و تصریح کرد: استان کرمان در حوزه معادن، کشاورزی، گردشگری، سلامت، انرژی، حمل و نقل و شرکت های دانش بنیان می تواند با ایالت باواریای آلمان همکاری کند.
رزم حسینی گفت: ۲۹ میلیارد دلار پروژه سرمایه گذاری در استان کرمان تعریف شده است که آماده واگذاری به کمپانی های خارجی است و فهرست این پروژه ها از سوی اتاق بازرگانی کرمان ارائه خواهد شد.
وی ضمن ابراز امیدواری که این دو یادداشت به زودی اجرایی و عملیاتی شود، از وی دعوت کرد تا به همراه هیئت اقتصادی به کرمان سفر کرده و از ظرفیت های این استان از نزدیک بازدید کند.
استاندار کرمان به وجود هواپیمایی ماهان در استان کرمان اشاره کرد و افزود: استان کرمان به هشت منطقه اقتصادی تقسیم و به شرکت های توانمند غیردولتی برای همکاری در توانمندسازی مردم واگذار شده که طرف های خارجی نیز می توانند در این مناطق مشارکت کند.
استاندار کرمان مسیر درست توسعه را پیش گرفته است
در ادامه این دیدار وزیر اقتصاد، رسانه ها، انرژی و فناوری ایالتی باواریا آلمان با اشاره به اینکه در استان کرمان نقاط مشابه زیادی در زمینه های اقتصادی، کشاورزی، گردشگری وجود دارد، یادآور شد: استاندار کرمان مسیر درستی را در زمینه توسعه پیش گرفته است لذا از وی دعوت می کنیم از ایالت باواریای آلمان بازدید کند.
ایلزه آیگنر خواستار ارائه لیست شرکت های توانمند استان کرمان برای بررسی فعالیت با آنها از سوی شرکت های توانمند آلمانی شد.
وی ضمن قدردانی از استاندار کرمان برای افزایش همکاری‌های اقتصادی دو جانبه و تاکید بر رفع موانع و ارائه مشوق های جدید به شرکت های بخش خصوصی آلمان برای سرمایه گذاری در این استان را خواستار شد و همچنین بر تعمیق روابط دوجانبه به ویژه در بخش های اقتصادی تاکید کرد.
در ادامه رئیس اتاق بازرگانی و صنایع نورنبرگ با بیان اینکه در شهر نورنبرگ همکاری های منطقه ای بسیاری وجود دارد، گفت: در فعالیت های اقتصادی ما همیشه رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال مد نظر بوده است اما تنها بر روی رشد اقتصادی متمرکز نشده ایم بلکه به فکر رفاه مردم نیز بوده ایم.
مارکوس لوتزج، در این رابطه به فعالیت موفق دو برند ورزشی معروف دنیا در نورنبرگ اشاره و تصریح کرد: در نورنبرگ اینگونه شرکت ها که به فکر رفاه حال مردم و ایجاد اشتغال هستند، زیاد وجود دارد.
ایده های ابتکاری استاندار کرمان مدل اجرایی برای کشور است
رئیس اتاق بازرگانی کرمان نیز در آیین امضای این تفاهمنامه، گفت: بر اساس این تفاهمنامه اتاق کرمان موظف است بانک اطلاعاتی لازم در زمینه شرایط و نحوه کسب و کار و همچنین معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری در کرمان را با دیدگاه ترغیب به سرمایه‌گذاری مستقیم در اختیار اتاق نورنبرگ قرار دهد.
سیدمهدی طبیب زاده افزود: اتاق بازرگانی و صنایع نورنبرگ نیز موظف شد شرکت‌های توانمند باواریا را برای راه‌اندازی کسب و کار و سرمایه‌گذاری در کرمان ترغیب کند.
وی ادامه داد: همچنین این دو مجموعه برای برگزاری نمایشگاه‌ها، سمینارها، جلسات، میزگردها و دیگر رخدادهای آموزشی در جهت توسعه روابط اقتصادی موافقت کردند تا همکاری‌هایی در بخش‌های مدیریت آب، انرژی، فناوری محیطی و سایر زمینه هایی که قابلیت دستیابی به بازارهای جدید وجود دارد، صورت گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان از امکانات و منابع خدادادی بسیار برخوردار است اما تاکنون نتوانسته ایم آن طور که باید از آنها برای توسعه استان و افزایش رفاه حال مردم استفاده کنیم، تصریح کرد: اکنون به دنبال یک مدل توسعه برای تلفیق منابع طبیعی و دانش روز هستیم که ایالت باواریا توانسته این تلفیق را به شکل مناسبی ایجاد کند و به همین دلیل با این استان ارتباط برقرار شده است.
طبیب زاده یادآور شد: چندین بار سرمایه گذاران ایالت باواریا را برای بازدید از ظرفیت های کرمان به استان دعوت کردیم و اکنون نیز این تفاهمنامه به امضا رسید تا زنجیره ارزش در کرمان کامل شود.
وی بیان کرد: همکاری های دو طرف علمی و گسترده خواهد بود و زمینه های آی تی، حمل و نقل، بهداشت، خودروسازی و… را شامل خواهد شد.
در ادامه نیز اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان و اتاق بازرگانی و صنایع نورنبرگ باواریای آلمان در زمینه ارتقاء کسب و کار و سرمایه‌گذاری مستقیم، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
باواریا یا بایرن (Bayern) آلمانی، بزرگترین ایالت کشور آلمان و یکی از زیباترین شهرهای دنیا است که تمام بخش‌های جنوب شرقی یعنی در حدود ۲۰ درصد مساحت این کشور را تشکیل می‌دهد.

شناسهٔ خبر: ۳۷۶۱۹۴۷ – دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۷:۵۷

شناسه خبر : 12813

این خبر رو هم ببینید

علمای اهل سنت کردستان: انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های دین و نویدبخش تحقق تمدن اسلامی است

علمای اهل سنت کردستان معتقدند؛ انقلاب اسلامی احیاگر ارزش‌های اسلام و نویدبخش تحقق تمدن بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =