خانه / اقتصادی / ۲۵۰ مورد تسهیلات بازسازی بافت فرسوده در کردستان پرداخت شد

۲۵۰ مورد تسهیلات بازسازی بافت فرسوده در کردستان پرداخت شد

قروه- مدیر عامل بانک مسکن کردستان با تأکید بر پرداخت تسهیلات توسعه شهری گفت: در سال اقتصاد مقاومتی تجهیز ۸۰۰ واحد مسکونی، ۳۵۰ فقره تسهیلات خرید و ۲۵۰ مورد بازسازی بافت فرسوده انجام شد.

جلال سلیمی صبح امروز یکشنبه در نشست تخصصی با فرماندار شهرستان قروه با محوریت بهبود روابط فرمانداری با بانک مسکن در تمامی زمینه ها، اظهار داشت: این نشست با محوریت بهبود روابط و استفاده همکاران فرمانداری و سایر ادارات از خدمات بانک مسکن و همچنین کمک های فرمانداری برای تقسیط بهتر و به روزتر تسهیلات مهر و بازگشت تسهیلات پرداخت های روستایی برگزار شد.
وی با اشاره به محورهای توسعه ای و نقش بانک مسکن در این حوزه، افزود: در حال حاضر قروه جزو شهرهایی است که در آستانه توسعه قرار دارد که برای این مهم نیازمند تأمین مالی از طریق بانک ها خصوصاً بانک مسکن برای تغییر چهره معماری و شهرسازی است لذا با تبادل نظر صورت گرفته تصمیم بر این شد که جلسه کارشناسی در این رابطه در مرکز استان انجام شود تا بتوان کارهای مرتبط به توسعه را در این منطقه شکل داد.
سلیمی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر در خصوص نقش بانک مسکن در تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: بانک مسکن از همان ابتدای سال در راستای اهداف ابلاغی سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه های خود را تغییر داده و بر همین اساس توسعه مسکن و توسعه صنایع مسکن جزو محوریت های برنامه بوده است.
به گفته وی در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی سال گذشته تجهیز نزدیک به ۸۰۰ واحد مسکونی، پرداخت ۳۵۰ تسهیلات برای خرید خانه در سطح استان و ۲۵۰ فقره در زمینه بافت های فرسوده صورت گرفته است.
سلیمی با بیان اینکه بانک مسکن استعداد و توانایی فعالیت بیشتر داشته است اما باتوجه به اینکه متقاضیانی که تبدیل به تقاضای مؤثر شوند نبوده و عموماً در حد دریافت پروانه بوده اند لذا فعالیت ها در همین حد انجام شده لذا در سال آینده برنامه های توسعه ای در راستای اقتصاد مقاومتی به طور مؤثرتر و بهتر مد نظر است.  
وی با تأکید بر اینکه شهرستان قروه بالاترین آمار مسکن مهر به نسبت شهرستان های هم امتیاز خود دارد، از تحت پوشش بودن ۶ هزار واحد مسکن مهر خبر داد که به گفته سلیمی از این تعداد چهار هزار واحد تقسیط شده و دو هزار واحد دیگر در حال تقسیط شدن است.

شناسهٔ خبر: ۳۹۱۷۷۶۶ – یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ – ۱۴:۲۲

شناسه خبر : 895

این خبر رو هم ببینید

ایستگاه راه آهن سنندج از شاهکارهای معماری در غرب کشور است

مدیرکل ساخت ساختمان‌های راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌های کشور گفت: ایستگاه راه آهن سنندج در مساحت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + پنج =