خانه / ورزشی / ۲۹ هیئت ورزشی در شهرستان بیجار فعالیت می کنند

۲۹ هیئت ورزشی در شهرستان بیجار فعالیت می کنند

بیجار – سرپرست اداره ورزش و جوانان بیجار گفت: در حال حاضر ۲۹ هیئت ورزشی در شهرستان بیجار فعالیت دارند و برنامه های مختلف ورزشی را در این شهرستان دنبال می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر صفی نیا ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه بیجار ضمن تبریک هفته تربیت بدنی به فعالیت خوب اصحاب رسانه این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: خبرنگاران و اهالی رسانه در بیجار جزء یاران همیشگی ادارات به‌ ویژه اداره ورزش و جوانان هستند.
وی به تعداد هیئت هایی ورزشی این شهرستان اشاره کرد و گفت:خوشبختانه در بیجار ۲۹ هیئت ورزشی داریم که دارای رئیس هیئت می باشند که ۲۳ هیئت فعال هستند و عضو گیری کرده اند.
وی افزود: متاسفانه ۶ هیئت ورزشی  دیگر نیز به دلیل نبود امکانات و وسایل مربوط به آن رشته تقریبا غیرفعال هستند.
صفی نیا در بخش دیگری از سخنان خود به هیئت های که صاحب عناوین برتر قهرمانی شده اند اشاره کرد و گفت: از ۲۳ هیئت ورزشی فعال شهرستان بیجار ورزشکاران پنج هیئت آن در سطح کشور موفق به کسب عنوان قهرمانی شده اند.
وی ادامه داد: هیئت دوچرخه سواری، اسکیت، هندبال و فوتبال از جمله رشته های است که صاحب عناوین برتر قهرمانی شده اند.
سرپرست اداره ورزش و جوانان بیجار اضافه کرد: راهیابی تیم شهدای گروس به مسابقات جام حذفی کشور از دیگر افتخارات ورزشی این شهرستان است.
وی همچنین از برگزاری انتخابات هییئت هایی ورزشی خبر داد و گفت:با توجه به اینکه تمامی هیئت ورزشی جهت بازدهی بیشتر فعالیتشان نیازمند یک بازنگری کلی بودند انتخاب هیئت های ورزشی در طی هفته گذشته در این شهرستان برگزار شد.
صفی نیا  همچنین به فعالیت باشگاه های بدنسازی در  این شهرستان اشاره کرد: در بیجار ۱۰ باشگاه بدن سازی دارای مجوز هستند که در حال حاضر ۶ باشگاه آن به طور مستمر فعالیت دارد.
وی همچنین از اختصاص ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار کمیته برنامه ریزی شهرستان نسبت به توسعه امر ورزش خبر داد و عنوان کرد: امیداوریم با حداقل اختصاص نیمی از این اعتبار بتوانیم گام های ارزشمندی در راستای توسعه ورزش شهرستان بر داریم.
سرپرست اداره ورزش و جوانان بیجار با بیان اینکه میزان اعتبار تعمیر و تجهیز ورزشی در سال قبل ۱۳۰ میلیون تومان بود، گفت: امسال با رشد دو برابری ۳۰۰ میلیون تومان به این امر اختصاص داده شد.
صفی وی همچنین به پرروژه های نیمه تمام شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه زورخانه شهر حسن آباد یاسوکند که در سال ۹۰ کلنگ زنی شد و در حال حاضر از پیشرفت ۷۰ درصدی برخوردار است و نیازمند ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار جهت بهره برداری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تعداد ورزشکاران این شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان از لحاظ آمار تعداد ورزشکاران در سطح استان کردستان در رتبه های آخر قرار دارد.
وی افزود: صدور کارت بیمه ورزشی مبنای تعداد آمار ورزشکاران در هر شهرستان است که این عدد در بیجار هزار و ۱۰۰ نفر است.
صفی نیا ضمن تقاضا از ورزشکاران برای تهیه کارت بیمه ورزشی خود بیان داشت: هر چه تعداد ورزشکاران ما در شهرستان بیشتر باشد می توانیم اعتبار بیشتری برای توسعه ورزش شهرستان دریافت نمائیم.
وی همچنین به برنامه های در نظر گرفته شده در طی هفته تربیت بدنی اشاره کرد و ببان داشت: برگزاری مسابقات شنا، آمادگی جسمانی ویژه بانوان، همایش دوچرخه سواری و قدردانی از ورزشکاران نمونه از مهمترین برنامه های این هفته در بیجار است.

شناسهٔ خبر: ۳۷۹۹۱۷۰ – سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ – ۱۴:۱۶

شناسه خبر : 10627

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =