خانه / اجتماعی / ۴۹ باند قاچاق کالا و ارز در استان کردستان شناسایی و منهدم شد

۴۹ باند قاچاق کالا و ارز در استان کردستان شناسایی و منهدم شد

سنندج- جانشین پلیس آگاهی استان کردستان از شناسایی و انهدام ۴۹ باند قاچاق د راستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

علیرضا مرادی ظهر امروز دوشنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی ونظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، گفت:  از ابتدای امسال تاکنون ۱۹ مرحله رزمایش سراسری دراستان برگزار شده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است.
وی عنوان کرد: در این مدت ۴۹ باند قاچاق دراستان هم شناسایی و منهدم شدند که نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است.
وی از کشف ۱۰۰ محموله قاچاق دراستان خبرداد و اظهارداشت: از این تعداد محموله کشف شده ۷۱ محموله از آذربایجان غربی، ۲۳ محموله از کرمانشاه، یک محموله از آذربایجان شرقی، و چهار محموله هم از تهران بارگیری شده بود.
جانشین پلیس آگاهی استان کردستان ادامه داد: پرونده های تشکیل شده قاچاق دراستان امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است و این به دلیل اهمیت قائل شدن بیشتر برای پرونده های کلان قاچاق بوده است.
مرادی با بیان اینکه ۳۳۴ پرونده قاچاق با کار اطلاعاتی کشف شده است، بیان کرد: میزان کشفیات کالاهای نفتی ۳۹ درصد کاهش، دارو ۵۵۸ درصد افزایش، سیگار ۱۱۰ درصد افزایش و لوازم صوتی و تصویری هم از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه آن درسال گذشته ۲۰۳ درصد افزایش داشته است.
وی ارزش ریالی کالاهای کشف شده را بیش از ۱۰۱ میلیارد تومان ذکر و بیان کرد: ۳ هزار و ۳۷۲ نفر متهم در حوزه قاچاق کالا دراستان دستگیر شدند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم دراین جلسه گفت:  ۸۲ هزار و ۵۰۸ مورد بازرسی در سطح استان انجام شده که منجر به تشکیل ۲ هزار و ۵۱۳ پرونده شده و از این تعداد هم تخلف ۲ هزار و ۷۱۹ مورد محرز شده است.
محمد دره وزمی یکی از محل های رصد برای بازرسی از اصناف را گزارشات مردمی و خبری ذکر کرد و افزود: در طول امسال ۲ هزار و ۹۷۶ خبر به سازمان ارسال شده که هزار و ۳۸۳ مورد تلفنی و مابقی کتبی و حضوری بوده است.
وی با بیان اینکه ۳۰ درصد از گزارشات مردمی منجر به تشکیل پرونده شده است، عنوان کرد: ۸۸۸ مورد از تماس های مذکور بعد از پیگیری بازرسان منجر به تشکیل پرونده و محرز شدن تخلف شده است.
وی با اشاره به انجام هزار و ۱۲۶ گشت مشترک بازرسی درسطح استان اظهارداشت: ۲۹۳ مورد از این گشت ها هم منجر به تشکیل پرونده و ارجاع به تعزیرات حکومتی شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد:  ۲۶۸ پرونده توسط تعزیرات حکومتی منجر به صدور رای شده که از این تعداد ۲۶۲ مورد مربوط به واحدهای صنفی و ۶ مورد غیر صنفی بوده است.

شناسهٔ خبر: ۳۸۷۸۶۶۳ – دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ – ۱۴:۲۵

شناسه خبر : 6491

این خبر رو هم ببینید

به یاد «محمد قاضی» پدر ترجمۀ نوین ایران/ ایساک یونانسیان

محمد قاضی از مترجمان برجستۀ معاصر است. او را به حق می توان پدر ترجمۀ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 16 =