خانه / فرهنگی / ۵۵ درصد دانش آموزان کردستان تحت پوشش المپیاد ورزشی قرار می گیرند

۵۵ درصد دانش آموزان کردستان تحت پوشش المپیاد ورزشی قرار می گیرند

سنندج – معاون تربیت بدنی و سلامت مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: امسال قرار است ۵۵ درصد از دانش آموزان استان تحت پوشش المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، افشین خوش گوار ظهر امروز یکشنبه در مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی درون مدرسه ای استان کردستان در مدرسه شاهد هوشمند دختران ناحیه یک سنندج، اظهار داشت: قرار است که امسال ۵۵ درصد از کل دانش آموزان استان تحت پوشش برنامه های المپیاد ورزشی درون مدرسه ای قرار گیرند.
وی ادامه داد: برنامه وزارت آموزش و پرورش برای سال جاری تحت پوشش قرار دادن ۳۵ درصد از کل دانش آموزان است ولی در استان کردستان قرار است که این میزان به ۵۵ درصد افزایش یابد.
معاون تربیت بدنی و سلامت مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان افزود: سال گذشته نیز استان کردستان در بخش المپیاد ورزشی موفق به کسب عنوان برتر کشور شد و ۱۰۶ هزار نفر از مجموع کل دانش آموزان استان کردستان تحت پوشش این مهم قرار گرفتند.
وی با اشاره به اهداف برنامه های المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، عنوان کرد: یکی از اهداف اصلی این برنامه تلاش برای ترویج و توسعه ورزشی همگانی در بین قشر دانش آموز است تا میزان تحرک آنها افزایش یابد.
خوش گوار با اشاره به دیگر اهداف برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای، یادآور شد: شناسایی استعدادهای ورزشی در بین دانش آموزان و همچنین معرفی آنها به هیات های ورزشی از دیگر اهداف برگزاری این المپیاد به شمار می رود.
وی گفت: انتظار می رود که ورزش به عنوان یکی از اصول مهم و حیاتی به بخشی از برنامه های ثابت نظام تعلیم و تربیت تبدیل شود و نه تنها دانش آموزان که حتی والدین آنها نیز در این امر مهم مشارکت فعالی داشته باشند.
در جریان برگزاری این مراسم که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، فرماندار شهرستان سنندج، مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان و شماری دیگر از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، دانش آموزان به اجرای برنامه های مختلفی ورزشی پرداخته و مشعل المپیاد ورزشی درون مدرسه ای کردستان روشن شد.

شناسهٔ خبر: ۳۸۰۳۷۱۰ – یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ – ۱۴:۰۹

شناسه خبر : 4095

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =