خانه / فرهنگی / ۷۱ درصد اعتبارات استانی حوزه فرهنگ در کردستان محقق شد

۷۱ درصد اعتبارات استانی حوزه فرهنگ در کردستان محقق شد

سنندج- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: ۷۱ درصد اعتبارات استانی حوزه زیرساخت های فرهنگی استان در سال گذشته تحقق پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که در سالن شهدای دولت استانداری تشکیل شد، با بیان اینکه تمامی مدیران دستگاه های اجرایی استان توقع پول و اعتبار دارند، گفت: ۱۱ درصد اعتبارات سال ۹۳ بودجه استانی و مابقی آن ملی بوده است.
وی با اشاره به اینکه دستگاه های همچون ارشاد اسلامی، تبلیغات و اداره کل کتابخانه های عمومی دارای ردیف ملی هستند، عنوان کرد: مدیران باید تلاش کنند سهم اعتبار بیشتری برای دستگاه های خود از ردیف های ملی جذب کنند.
وی بیان کرد: ۷ درصد اعتبارات استانی سال ۹۴ در کردستان به حوزه زیرساخت های فرهنگی اختصاص پیداکرد که از این میزان ۷۱ درصد آن محقق شده است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: عمده چالش ما در حوزه فرهنگی عدم توزیع عادلانه برنامه های این حوزه در استان است و متاسفانه عمده فعالیت ها ما در مرکز استان متمرکز شده است.
نصراللهی زاده به اجرای دو پروژه فرهنگی شاخص در استان اشاره کرد و افزود: پروژه تالار فرهنگ در دستور کار مسئولان کشوری و استانی قرار گرفته شده و تا دو سال آینده کار احداث آن به پایان می رسد.
وی کانون ملی زبان را از دیگر پروژه های شاخص فرهنگی استان خواند و بیان کرد: از محل مصوبات سفر رهبری ۱۰ میلیارد تومان برای اتمام این پروژه موصب شده است.
مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری کردستان هم در این جلسه گفت: سال گشذته ۲۴۰ دوره آموزشی با ۴ هزار و ۵۷۰ ساعت آموزشی برای ۱۰ هزار و ۴۶۸ نفر از مدیران و کارمندان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
اکبر محمدی عنوان کرد: در دوره آموزشی ویژه پرسنل، کارکنان ادارات کل آموزش و پرورش، راه و شهرسازی و استانداری و ورزش و جوانان به ترتیب بیشترین حضور را در این دوره ها داشتند.
وی اظهارداشت: بیشترین مدیران شرکت کننده در این دوره های آموزشی هم مربوط به اداره کل امور اقتصادی و دارایی، دانشگاه کردستان، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی و علوم پزشکی بوده است.
مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری کردستان ادامه داد: رویکرد امسال مرکز آموزش و پژوهش استانداری آموزش بحث های اقتصادی و کسب و کار و سرمایه گذاری است.
وی بیان کرد: قرار شده امسال سمینارهای سرمایه گذاری و تامین مالی، روش ها و فرآیندهای جذب سرمایه گذار در استان با حضور اساتید برجسته کشوری برگزار شود.

شناسهٔ خبر: ۳۶۸۱۴۱۸ – پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۰۶
لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4145

این خبر رو هم ببینید

یادی از علامه تقی جعفری و حضورش در کردستان/ شهباز محسنی

دانشجوی مقطع کارشناسی که بودم علاوه بر کلاس های دانشکده، در جلسات و سخنرانی های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =