خانه / جریانات تکفیری / ۱۰گام کوچک برای بهتر کردن شخصیت خودتان !!!

۱۰گام کوچک برای بهتر کردن شخصیت خودتان !!!

ایجاد تغییر مثبت در زندگی کار سختی است. اما چقدر سخت؟ آنقدر سخت که میلیون‌ها نفر به رفتارهای ناسالم خود ادامه می‌دهند، از نظر سلامتی در وضعیت بدی قرار دارند و از نظر اقتصادی شرایط چندان برایشان مساعد نیست. اما با اینحال حاضر نیست رفتارهای خود را عوض کنند.

چالشی به این سختی نیاز به کمک دیگران و ابزار بخصوصی دارد. اما خوشبختانه یک کارآفرین استرالیایی به نام نیک کروکر در این زمینه توصیه‌هایی خوبی ارائه داده است. او موسس یک سایت به آدرس JoinSessions.comمی‌باشد که یک شبکۀ تندرستی اجتماعی محسوب می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا زندگی سالم‌تر و فعال‌تری داشته باشند. در حین تاسیس این سایت، او فرصت‌های بسیاری داشت تا بفهمد وقتی می‌خواهیم تغییر مثبتی در زندگی خود ایجاد کنیم، چه چیزی برایمان خوب است و چه چیزی بد. کروکر در طی یک سخنرانی در مورد تلاش‌های خودش برای بهبود زندگی شخصی‌اش گفته و در جریان ۱۰ تکنیک مفید توضیح داده که چگونه می‌توان تغییر را بدست آورد:
۱بدست آوردن یک رفتار جدید راحت‌تر از پایان دادن به یک رفتار فعلی است.
توبیخ کردن خود به خاطر رفتارهای فعلی را فراموش کنید. به جای آنکه تلاش کنید به یک عادت قدیمی پایان دهید، سعی کنید رفتارهای جدید و بهتری را به عادت‌های فعلی خود اضافه کنید.
۲هر تغییر را در یک مدت زمان مشخص ایجاد کنید.
کروکر می‌گوید “عضلۀ تغییر خود را تحت فشار قرار ندهید.” این گفته رو به کسانی است که سعی می‌کنند تغییرات بسیاری را در زمان کوتاهی ایجاد کنند. در هر زمان تنها بروی یک تغییر تمرکز کنید و یک مدت زمان مشخص هم برای آن داشته باشید. تغییر کردن برای ابد چیز ترسناکی است. به خود بگویید که تنها قرار است برای شش هفته رفتار خود را عوض کنید. بعد از اینکه ۶ هفته تمام شد، احتمالاً این تغییر بسیار شدنی‌تر به نظر می‌رسد.
۳قدم‌های کوچک بردارید.
آنقدر از خود انتظار نداشته باشید که همیشه احساس شکست کنید. به جای اهداف بزرگ، بروی فعالیت‌ها تمرکز کنید. عوض اینکه بگویید “من می‌خواهم در دوی ماراتون شرکت کنم،” به خود بگویید “من می‌خواهم مقداری بدوم – هر چقدر که بتوانم – اما پنج بار در هفته.” کافی است اولین جمله را بگویید تا ماه‌ها بگذرد و به هدف خود نرسید. دومین جمله را بگویید و از همان ابتدا پیروزی‌های کوچکی خواهد داشت.
۴زنجیره‌ای از موفقیت ایجاد کنید.
این مورد دقیقاً در ادامۀ مورد چهارم است. پیروزی خود را تقویت می‌کند. هر چقدر موفقیت شما بیشتر باشد، کمتر به سمت در هم شکستن این زنجیره پیش خواهید رفت. کروکر این واقعیت را “زنجیرۀ موفقیت” می‌خواند. هر چقدر موفقیت‌های شما بیشتر باشد، شکستن این زنجیره سخت‌تر خواهد بود.
۵از قلاب استفاده کنید.
وقتی که شما تلاش می‌کنید یک رفتار را ایجاد کنید، بهترین شانس شما این است که آن را با یک عادت فعلی مربتط کنید. این یعنی وقتی می‌خواهید مرتب نخ دندان بکشید، آن را به مسواک زدن قلاب کنید. این یعنی هر وقت که مسواک زدن شما تمام شد، وقت نخ دندان کشیدن است.
۶میزان تغییر خود را بسنجید
درست است که برای اینکار شما می‌توانید از یک برنامه بروی گوشی هوشمند خود استفاده کنید که تمام فعالیت‌های شما را دنبال می‌کند، اما حتی یک تقویم هم کافی خواهد بود. هر کار و هر تغییری که در زندگی خود ایجاد می‌کنید را در این تقویم وارد کنید و به این ترتیب از میزان پیشرفت خود مطلع باشید.
۷هیچوقت به تنهایی تغییر نکنید.
کروکر می‌گوید “وقتی که شما با شخص دیگری کاری را انجام می‌دهید، انگیزه و حمایت لازم را خواهید داشت و کسی هست که وقتی انرژی نداشتید به کمک شما بیاید. هر وقت هم که طرف مقابل انگیزه لازم را نداشت، شما این فرصت را خواهید داشت که دوباره او را به مسیرش باز گردانید. تغییر کردن همراه دیگران کار را بسیار راحت می‌کند.”
۸چوب تنبیه‌را فراموش نکنید.
تحقیقات نشان می‌دهد که تنفر ما از اینکه ۱۰۰ هزار تومان را از دست بدهیم، دو برابر علاقه ما برای بدست آوردن ۱۰۰ هزار تومان است. از دست دادن برای ما مطبوع نیست. از این واقعیت به عنوان یک اهرم برای ایجاد یک تغییر بزرگ استفاده کنید. کروکر از این آگاهی بروی خودش هم استفاده کرده است. او به همکار خودش پنج تراول ۵۰ هزار تومانی داد و به او گفت که هر موقع دید کروکر در یک بازه زمانی دوباره به سراغ یک عادت قدیمی خود رفت، یکی از این تراول‌ها را بسوزاند. نتیجه این شد که او در این زمان‌های مشخص دیگر به سراغ عادت قدیمی خود ندارد، هر چند که از کار خود واقعاً بدش می‌آمد.
۹محیط خود را عوض کنید.
ممکن است که شما تمام کارهای این لیست را انجام دهید و با اینحال در ایجاد تغییر موفق نشوید، زیرا این مورد را رعایت نکرده باشید. این یعنی اگر می‌خواهید وزن خود را کم کنید یا تغییر مثبت دیگری را در زندگی خود پیاده کنید، قفسه‌های خانۀ خود را از خوراکی‌های بدردنخور خالی کنید و دوستان بی‌انگیزه را نیز از خود دور کنید.
۱۰برای تغییر به صبر نیاز دارید.
برای ایجاد تغییر داشتن انتظارات درست لازم است. انتظار یک پیشرفت بزرگ و سریع را نداشته باشید. هیچوقت این اتفاق برای کسی نمی‌افتد. تمام تغییرات آرام اتفاق می‌افتند و کم کم سرعت آنها بیشتر می‌شود.

شناسه خبر : 3779

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =