خانه / اجتماعی / ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی کامیاران از نعمت برق برخوردارند  

۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی کامیاران از نعمت برق برخوردارند  

مدیر توزیع برق شهرستان کامیاران گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و روستایی شهرستان از نعمت برق برخوردار هستند.
 

         
محسن ابراهیمی اظهار داشت: ۳۴ هزار و ۹۱۳ مورد مشترک برق خانگی، صنعتی، تجاری و کشاورزی در شهرستان کامیاران هستند.
وی ادامه داد: از میان کل مشترکین فعال موجود، ۱۸ هزار مشترک خانگی، ۵۵۷ مشترک کشاورزی، ۹۹ مشترک بخش صنعتی و ۲ هزار و ۵۹۶ اشتراک برق تجاری دارند.
مدیر توزیع برق شهرستان کامیاران خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمام روستاهای تابعه دارای سکنه شهرستان کامیاران به طور کامل پوشش داده شده‌اند و این در صورتی است که برای روستاهای زیر پنج خانوار از انرژی تجدیدپذیر یا همان انرژی خورشیدی استفاد شده است.
وی با اشاره به تامین انرژی برق کامیاران از طریق ۲ خط ۶۳ کیلو ولت از سنندج و کرمانشاه اعلام کرد: برق کامیاران و موچش از طریق ۲ پست فوق توزیع واقع در کامیاران و موچش هر یک به ظرفیت ۴۵ و ۱۵ مگاولت آمپر تامین می‌شود.
ابراهیمی در خصوص وضعیت توزیع هوایی برق شهرستان کامیاران نیز عنوان کرد: تعداد پست‌های توزیع هوایی کامیاران ۸۸۷ دستگاه است که ۷۷۸ کیلومتر مربوط به طول خطوط فشار متوسط زیر بار و ۴۴۶ کیلومتر مربوط به طول خطوط  فشار ضعیف زیر بار است.
مدیر توزیع برق شهرستان کامیاران با اشاره به تلاش شبانه‌روزی این اداره به منظور تامین برق پایدار مشترکین گفت: یک مرکز شهری و سه مرکز اتفاقات و رفع خاموشی روستایی با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۲۲ میلیون تومان به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به مشترکین هستند.
 
وی در خصوص سیاست‌های مدیریت مصرف که همواره مورد توجه این شرکت بوده است، افزود: نصب کنتورهای دیجیتال سه تعرفه‌ای، تعویض لامپ‌های پرمصرف روستاییان به کم مصرف، جایگزینی لامپ‌های کم مصرف در مساجد و مدارس، کاهش روشنایی‌های سطح شهر و تجهیز مغازه‌های سطح شهر با ارائه مشوق برای جایگزینی لامپ‌های کم‌مصرف به جای رشته‌ای بخشی از جمله اقدامات این اداره در راستای سیاست مدیریت مصرفی است.
ابراهیمی در پایان با اشاره به برگزاری کلاس‌های نحوه مدیریت مصرف با مشارکت آموزش و پرورش کامیاران در مدارس گفت: در بخش کشاورزی و صنعت مشوق‌هایی از جمله تعدیل در صورتحساب مصرفی و بازپرداخت انرژی صرفه‌جویی شده ارائه می‌شود و به هر میزان مشارکت آن‌ها در زمینه کاهش مصرف بیشتر باشد به همان میزان تعدیل می‌شود.
 

شناسه خبر : 9907

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 4 =