15 هزار مشترک جدید به برق کردستان اضافه شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان گفت: در 6 ماهه نخست امسال، 15 هزار و 148 مشترک جدید به شبکه برق استان اضافه شده است.

مهندس محمدمصطفی نجفیان اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال بیشترین فروش مربوط به تعرفه خانگی با 12 هزار و 853 مورد و کمترین تقاضا مربوط به تعرفه صنعتی با 56 انشعاب بوده است.
وی با اشاره به رشد 8 درصدی میزان واگذاری انشعابات در 6 ماه اول سال جاری به نسبت مدت مشابه سال قبل، افزود: تا پایان شهریور ماه آمار مشترکان استان به 525 هزار مشترک جدید رسیده که 86 درصد آنها مربوط به بخش خانگی است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در خصوص توسعه و احداث شبکه در استان، افزود: در 6 ماه اول سال جاری 78 کیلومتر شبکه فشار متوسط عمومی، 20 کیلومتر فشار ضعیف و 753 متر روشنایی معابر احداث شده است.
نجفیان تصریح کرد: در شش ماهه اول سال جاری، 2 هزار و 400 متر شبکه فشار متوسط و 450 متر شبکه فشار ضعیف زمینی و هوایی اصلاح و بهینه‌سازی شده است.
وی در خصوص میزان خاموشی‌های استان نیز گفت:‌ نرخ زمان خاموشی به ازای هر مشترک تا پایان شهریور 2.5 دقیقه بوده که به نسبت سال گذشته در همین مدت 17.8 درصد کاهش یافته است.
نجفیان با بیان اینکه میزان مصرف انرژی برق تا پایان شهریور ماه سال جاری در استان 964 هزار و 560 مگاوات ساعت بوده است، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 5.6 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی افزود: بیشترین درصد مصرف انرژی مربوط به تعرفه خانگی با 44.2 درصد بوده و تعرفه کشاورزی نیز با 32.4 در رده بعدی قرار دارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان افزود: تعداد اتصالی‌های خطوط 20 کیلو ولت استان در پایان شهریور ماه، هزار و 30 مورد بوده که به نسبت مدت مشابه سال قبل 8 درصد کاهش داشته است.
نجفیان در پایان در خصوص وضعیت پیک مصرف استان در شش ماه اول سال جاری، اذعان کرد: پیک مصرف برق در 6 ماه اول سال جاری در مرداد ماه در حدود 406 مگاوات بود.
 
  

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *