خانه / فرهنگی / ۱۹۸ هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش شیر مدارس قرار دارند

۱۹۸ هزار دانش آموز کردستانی تحت پوشش شیر مدارس قرار دارند

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: امسال ۱۹۸ هزار و ۵۳۴ دانش آموز تحت پوشش شیر مدارس قرار دارند.

 سالار عرفانی نسب  در مراسم نمادین توزیع شیر مدارس در مدرسه شهید نامدار مرادی در سنندج، اظهار داشت: تاکنون دو میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان اعتبار برای توزیع و تهیه شیر مدارس به استان کردستان اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به این مطلب که برنامه توزیع شیر در مدارس چند سالی است به عنوان سنت حسنه در کشور و به ویژه استان کردستان اجرا می شود، افزود: شیر یکی از کامل ترین مواد غذایی است که با مصرف آن می توان بدن را از آماج بیماری ها دور کرد.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان بیان کرد: جبران بخشی از کمبودهای عدم مصرف شیر در بین نوجوانان و جوانان و فرهنگ سازی مصرف شیر در بین آحاد جامعه به ویژه نوجوانان از جمله اهداف اصلی اجرای این طرح در مدارس کشور است.
عرفانی نسب یادآور شد: تمام دانش آموزان دوره ابتدایی دختر و پسر، تمام مدارس دوره اول متوسطه و خوابگاه های شبانه روزی جامعه هدف آموزش و پرورش در بحث توزیع شیر رایگان هستند.
وی ادامه داد: شیر از نظر علمی جزو غذاهای بسیار سالم و قابل مصرف برای تمامی اقشار جامعه است که با ساده ترین شرایط می توان از آن به عنوان یک غذای کامل استفاده کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: بر اساس نظریه کارشناسان هر فرد باید روزانه نیم لیتر شیر مصرف کند، که حداقل یک لیوان آن برای تامین ذخایر و املاح بدن بسیار ضروریست.
عرفانی نسب اظهار داشت: امروزه اهمیت مصرف شیر در سلامت و جلوگیری از بیماری های دوران کهولت بر کسی پوشیده نیست و فرهنگ سازی مصرف شیر و قرار دادن آن در سبد خانواده ها وظیفه تمامی مسئولان است.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان بیان کرد: متاسفانه در کشور مصرف سرانه شیر بسیار پایین است و فرهنگ سازی، برنامه ریزی و کنترل قیمت ها در بازار می تواند تا حدی مصرف شیر را به میانگین آن نزدیک کند.
عرفانی نسب یادآور شد: رسالت آموزش و پرورش به عنوان نهاد فرهنگ ساز در بحث مصرف روزانه شیر بسیار خطیر است و مربیان مدارس باید بین آموزش های تحصیلی استفاده از شیر را به دانش آموزان گوشزد کنند.
وی گفت: فرهنگ سازی در بحث مصرف شیر در خانواده ها ضروری است و انتظار می رود با آموزش های لازمی که به دانش آموزان داده می شود آنها بتوانند در بین خانواده ها مصرف شیر را ترویج دهند.
 

شناسه خبر : 5281

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =