30 هزار نیروی نظامی ایران در عراق؟

اظهارات بی اعتبار یک مقام اقلیم کردستان عراق صدای بی بی سی را هم در آورد؛تحلیلگر رادیو بی بی سی گفت: هیچ شواهد و نشانه هایی از حضور سی هزار نیروی ایرانی در عراق وجود ندارد.

گروه بین الملل، تحلیلگر رادیو بی بی سی گفت: هیچ شواهد و نشانه هایی از حضور سی هزار نیروی ایرانی در عراق وجود ندارد.
به گزارش بولتن نیوز
به نقل از مونیتورینگ اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما، رادیو بی بی سی در گفتگویی با حمدی ملک تحلیلگر مسائل عراق، حضور نظامی ایران در عراق را مورد بررسی قرار داد و در ابتدا از او پرسید: اظهاراتشاکوان عبدالله رئیس کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان کردستان عراق در مورد حضور نظامی ایران در عراق چقدر به واقعیت نزدیک است؟
حمدی ملک پاسخ داد: هیچ شواهد و نشانه هایی از حضور سی هزار نیروی ایرانی در عراق وجود ندارد. سی هزار نیرو نظامی، نیروی بزرگی است و به ادعای آقای شاکوان عبدالله این نیروها با لباس شبه نظامیان عراقی در حال جنگیدن هستند. به نظر می رسد خیلی سخت است پنهان کردن حضور سی هزار نظامی و نتیجتا فکر نمی کنم این ادعا خیلی ادعای درستی باشد. دفتر نخست وزیری عراق بیانیه ای صادر کرد در جواب این ادعاها و انکار کرد و بیان داشت که تمام نیروهای نظامی خارجی اعم از ایرانی آمریکایی و کشورهای دیگری که در عراق حضور دارند، همه اینها مستشاران نظامی هستند و به کار آموزش نیروهای نظامی و همچنین ریختن نقشه های جنگی مشغول هستند و به هیچ وجه بر روی زمین در حال جنگیدن نیستند. به نظر می رسد که اصلا عراق نیاز هم ندارد به اینکه نیروهای کشور دیگر وارد شوند، چون به اندازه کافی داوطلب وجود دارد و تعداد زیادی از داوطلبان را دولت عراق نتوانست حتی آموزش بدهد. پس از فتوای آیت الله سیستانی اینها برگشتند به خانه هایشان. به نظر نمی رسد که سی هزار نیروی ایرانی در عراق در حال جنگیدن باشند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *