خانه / اجتماعی / ۳۲۳ میلیارد ریال اعتبار به بخش دام و طیور کردستان اختصاص یافت  

۳۲۳ میلیارد ریال اعتبار به بخش دام و طیور کردستان اختصاص یافت  

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از اختصاص ۳۲۳ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال اعتبار به بخش دام، طیور و آبزیان اين استان خبر داد.
 

 
خالد جعفری اظهار داشت: این میزان اعتبار در راستای توسعه طرح های دام، طیور و آبزیان استان در سال جاری و با توجه به ابلاغ مرحله اول اعتبارات صندوق توسعه ملی، در کارگروه توسعه سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان به تصویب رسید.
وی مجموع اعتبارات بخش کشاورزی استان از محل صندوق توسعه ملی را ۴۶۵ میلیارد و ۵۰۰  میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بخش دام، طیور و آبزیان با اختصاص حدود ۷۰ درصد اعتبارات بخش کشاورزی استان، بیشترین میزان این اعتبارات را به خود اختصاص داده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه در پرداخت اعتبارات این بخش، اولویت با طرح های نیمه تمام است، گفت: ۱۰۴ طرح نیمه تمام با هدف پرداخت اعتبارات در استان شناسایی شده است.
جعفری یادآور شد: تا کنون ۲۱۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال به ۶۴طرح مرغداری، ۸۹ میلیارد و ۶۶۰ میلیون ریال به ۳۷ طرح پرورش گاوشیری و گوساله صنعتی و ۲۱ میلیارد ریال به سه طرح پرورش ماهیان سردآبی پرداخت شده است.
تولید ۴۶۰۰ تن گوشت مرغ در واحدهای مرغداری كامیاران
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیارن بیان کرد: در ۹ ماهه سال جاری چهار هزار و ۶۸۰ تن گوشت مرغ از واحدهای مرغداری شهرستان کامیاران تولید و به کشتارگاه های طیور حمل شده است.
محمد رضایی ادامه داد: در این شهرستان تعداد ۷۸ واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه و فعال با ظرفیت ۹۹۰ هزار قطعه فعالیت دارند که در شرایط مساعد و آرمانی بالغ بر ۹ هزارتن گوشت تولید می کنند.
وی گفت: در سال جاری چند واحد جدیدالتاسیس در دست احداث بوده که با به بهره برداری رسیدن آنها تولید شهرستان به بیش از ۹هزار و ۶۰۰ تن خواهد رسید.
فعالیت ۳۸ واحد مرغداری گوشتی در دهگلان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهگلان اظهار داشت: در شهرستان دهگلان ۳۸ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت ۸۵۹ هزار قطعه در دوره فعالیت دارند که سالانه پنج هزار و ۶۷۰ تن گوشت سفید را روانه بازار مصرف می کنند.
خلیل فعله گری با اشاره به اینکه در شهرستان دهگلان زنجیره تولید گوشت مرغ شکل گرفته است، افزود: حمایت از صنعت مرغداری دهگلان در سال های اخیر رشد چشمگیر این صنعت را سبب شده است.
وی یادآور شد: اکنون هم تعاونی مرغداران، کارخانه های خوراک دام و طیور و مکمل های غذایی، کارخانه فرآوری کود و واحدهای مرغ مادر و کشتارگاه صنعتی در دهگلان فعالیت دارند و با تشکیل این واحدها و کارخانجات زمینه تولید گوشت مرغ در این شهرستان شکل گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی دهگلان بیان کرد: اکنون در شهرستان دو واحد پرورش مرغ مادر با ظرفیت ۷۹ هزار قطعه در حال فعالیت هستند و راه اندازی و فعالیت کشتارگاه صنعتی طیور با ظرفیت شش هزار و ۷۲۰ تن کشتار و انجماد و بسته بندی مرغ آغاز شده است.
فعله گری ادامه داد: تشکیل چنین زنجیره تولید در دهگلان سبب تداوم و پایداری توسعه و کاهش هزینه های تولید در شهرستان شده است.
وی گفت: اکنون شش واحد مرغداری گوشتی در دهگلان در حال احداث است که با بهره برداری آن تا تیرماه سال ۹۳ توان جوجه ریزی این شهرستان به چهار میلیون قطعه در سال می رسد.
مدیر جهاد کشاورزی دهگلان اظهار داشت: علاوه بر این تعداد واحد مرغ گوشتی در دست احداث در شهرستان دهگلان با سه واحد دیگر موافقت اصولی صورت گرفته است که این سه واحد قادر به تولید ۶۰ هزار قطعه در دوره هستند و ۲۵ واحد دیگر دارای پروانه تاسیس هستند.

شناسه خبر : 9809

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =