323 میلیارد ریال اعتبار به بخش دام و طیور کردستان اختصاص یافت  

 معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان از اختصاص 323 میلیارد و 310 میلیون ریال اعتبار به بخش دام، طیور و آبزیان اين استان خبر داد.
 

 
خالد جعفری اظهار داشت: این میزان اعتبار در راستای توسعه طرح های دام، طیور و آبزیان استان در سال جاری و با توجه به ابلاغ مرحله اول اعتبارات صندوق توسعه ملی، در کارگروه توسعه سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان به تصویب رسید.
وی مجموع اعتبارات بخش کشاورزی استان از محل صندوق توسعه ملی را 465 میلیارد و 500  میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بخش دام، طیور و آبزیان با اختصاص حدود 70 درصد اعتبارات بخش کشاورزی استان، بیشترین میزان این اعتبارات را به خود اختصاص داده است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه در پرداخت اعتبارات این بخش، اولویت با طرح های نیمه تمام است، گفت: 104 طرح نیمه تمام با هدف پرداخت اعتبارات در استان شناسایی شده است.
جعفری یادآور شد: تا کنون 212 میلیارد و 650 میلیون ریال به 64طرح مرغداری، 89 میلیارد و 660 میلیون ریال به 37 طرح پرورش گاوشیری و گوساله صنعتی و 21 میلیارد ریال به سه طرح پرورش ماهیان سردآبی پرداخت شده است.
تولید 4600 تن گوشت مرغ در واحدهای مرغداری كامیاران
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کامیارن بیان کرد: در 9 ماهه سال جاری چهار هزار و 680 تن گوشت مرغ از واحدهای مرغداری شهرستان کامیاران تولید و به کشتارگاه های طیور حمل شده است.
محمد رضایی ادامه داد: در این شهرستان تعداد 78 واحد مرغداری گوشتی دارای پروانه و فعال با ظرفیت 990 هزار قطعه فعالیت دارند که در شرایط مساعد و آرمانی بالغ بر 9 هزارتن گوشت تولید می کنند.
وی گفت: در سال جاری چند واحد جدیدالتاسیس در دست احداث بوده که با به بهره برداری رسیدن آنها تولید شهرستان به بیش از 9هزار و 600 تن خواهد رسید.
فعالیت ۳۸ واحد مرغداری گوشتی در دهگلان
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهگلان اظهار داشت: در شهرستان دهگلان ۳۸ واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت ۸۵۹ هزار قطعه در دوره فعالیت دارند که سالانه پنج هزار و ۶۷۰ تن گوشت سفید را روانه بازار مصرف می کنند.
خلیل فعله گری با اشاره به اینکه در شهرستان دهگلان زنجیره تولید گوشت مرغ شکل گرفته است، افزود: حمایت از صنعت مرغداری دهگلان در سال های اخیر رشد چشمگیر این صنعت را سبب شده است.
وی یادآور شد: اکنون هم تعاونی مرغداران، کارخانه های خوراک دام و طیور و مکمل های غذایی، کارخانه فرآوری کود و واحدهای مرغ مادر و کشتارگاه صنعتی در دهگلان فعالیت دارند و با تشکیل این واحدها و کارخانجات زمینه تولید گوشت مرغ در این شهرستان شکل گرفته است.
مدیر جهاد کشاورزی دهگلان بیان کرد: اکنون در شهرستان دو واحد پرورش مرغ مادر با ظرفیت 79 هزار قطعه در حال فعالیت هستند و راه اندازی و فعالیت کشتارگاه صنعتی طیور با ظرفیت شش هزار و 720 تن کشتار و انجماد و بسته بندی مرغ آغاز شده است.
فعله گری ادامه داد: تشکیل چنین زنجیره تولید در دهگلان سبب تداوم و پایداری توسعه و کاهش هزینه های تولید در شهرستان شده است.
وی گفت: اکنون شش واحد مرغداری گوشتی در دهگلان در حال احداث است که با بهره برداری آن تا تیرماه سال 93 توان جوجه ریزی این شهرستان به چهار میلیون قطعه در سال می رسد.
مدیر جهاد کشاورزی دهگلان اظهار داشت: علاوه بر این تعداد واحد مرغ گوشتی در دست احداث در شهرستان دهگلان با سه واحد دیگر موافقت اصولی صورت گرفته است که این سه واحد قادر به تولید 60 هزار قطعه در دوره هستند و 25 واحد دیگر دارای پروانه تاسیس هستند.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *