خانه / اجتماعی / ۳۴٫۵ درصد منازل مسکونی روستاهای کردستان مقاوم هستند/ هزینه کرد سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مقاوم سازی منازل روستایی کردستان  

۳۴٫۵ درصد منازل مسکونی روستاهای کردستان مقاوم هستند/ هزینه کرد سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار مقاوم سازی منازل روستایی کردستان  

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: تنها ۳۴٫۵ درصد از مجموع ۱۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی در استان کردستان مقاوم هستند.
 

 
مهندس رضا قادری در نشست خبری با خبرنگاران، تعداد روستاهای استان کردستان را هزار و ۷۰۳ روستا ذکر کرد و گفت: از این تعداد هزار و ۶۶۶ روستا دارای سکنه و هزار و ۳۴۵ روستا نیز بالای ۲۰ خانوار است.
وی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن متولی مسکن روستایی در کشور است، گفت: از سال ۷۴ تا ۸۴، پنج هزار واحد مسکونی در روستاهای استان مقاوم سازی شد و از سال ۸۴ تاکنون نیز ۴۱ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی جهت دریافت تسهیلات مقاوم سازی به بانک ها معرفی شده است.
به گفته وی تاکنون از واحدهای معرفی شده به بانک ۳۹ هزار و ۵۰۰ واحد عقد قرارداد و سه هزار و ۴۰۰ واحد نیز پایان کار گرفته است.
وی اظهار کرد: برای مقاوم سازی این تعداد واحدها سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان کردستان اظهار کرد: در غرب استان شامل شهرستان های مریوان و سروآباد ۱۲ درصد واحدهای مسکونی مقاوم شده و در شرق استان یعنی قروه، بیجار و دیواندره نیز بیش از ۶۰ درصد واحدها مقاوم سازی شده است.
وی عدم رغبت مردم غرب استان کردستان به استفاده از تسهیلات بانکی را یکی از مهمترین دلایل عدم مقاوم سازی واحدهای مسکونی در این منطقه ذکر کرد.
قادری، چشم انداز مقاوم سازی مسکن روستایی در استان کردستان را در برنامه ششم توسعه رساندن رقم ۳۴٫۵ درصدی به ۸۰ درصد اعلام کرد و از بانک ها در اعطای تسهیلات و مردم برای مراجعه و دریافت تسهیلات و مقاوم سازی واحدهای مسکونی درخواست همکاری کرد.
هم اکنون از جمعیت یک میلیون و ۴۸۰ هزار نفری استان کردستان بیش از ۵۰۰ هزار نفر از مردم استان کردستان در روستاها سکونت دارند.

شناسه خبر : 8349

این خبر رو هم ببینید

رهبر انقلاب: مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند که نشان‌دهنده دوصدایی نباشد

حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: مجلس و دولت اختلاف‌نظر امروزشان را حل کنند که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شش =