350 هزار گردشگر در ایام نوروز از بانه دیدن کردند/ کاهش 40 درصدی ورود مسافران نوروزی به بانه

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بانه با بیان اینکه در ایام نوروز 350 هزار گردشگر از این شهرستان دیدن کردند افزود: شهرستان بانه به لحاظ ورود مسافران نوروزی در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است.

به گزارش کُردتودی،  سردار خندانی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه و همچنین دبیر اجرایی خدمات سفر این شهرستان، در این خصوص اظهار داشت: شهرستان بانه به واسطه همجواری با مرز و داشتن مجتمع های تجاری فراوان، تنوع محصولات و مناسب بودن قیمت ها،  طبیعتی بکر و همچنین مردمانی خون گرم و مهمان نواز، طی چند سال اخیر بعنوان یکی از شهرهای هدف گردشگری مسافران در ایام مختلف سال بویژه در ایام نوروز در استان کردستان و حتی شمال غرب کشور تبدیل شده است. وی افزود: ستاد خدمات سفر شهرستان بانه امسال هم با توجه به تجربه چندین ساله خود در زمینه آمادگی برای پذیرایی از مسافران نوروزی قبل از شروع سال جدید، چندین جلسه با حضور کمیته های 9 گانه برگزار کرد که تصویب 90 مصوبه ازجمله نتایج این جلسات بود بطوریکه ستاد تسهیلات خدمات سفر شهرستان بانه امسال در آمادگی کامل برای پذیرایی از مسافران و مهمانان نوروزی به سر می برد.
خندانی تصریح کرد: شهرستان بانه امسال با 6 هتل، 7 هتل آپارتمان، 29 مدرسه در قالب 188 کلاس درس، 140 واحد استیجاری مجاز و 4 سالن ورزشی در بحث اسکان آماده پذیرایی از هموطنان عزیز بود بطوریکه امسال شرایط  اسکان بیش از  10 هزار مسافر و گردشگر شب خواب در این شهرستان را فراهم کرده بود.
دبیر اجرایی خدمات سفر شهرستان بانه خاطرنشان کرد: علی رغم آمادگی کامل ستاد خدمات سفر شهرستان بانه در پذیرایی از مسافران نوروزی، امسال 350 هزار گردشگر و مسافر نوروزی از اول فروردین تا پایان روز دوازدهم همین ماه  وارد شهرستان بانه شده و از مراکز تجاری و اماکن تفریحی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند بطوریکه این آمار در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته از کاهش 40 درصدی برخوردار می باشد. وی، نا مساعد بودن شرایط آب و هوایی و بارش نزولات جوی و همچنین برودت هوا، را از جمله دلایل کوتاه مدت در کاهش ورود مسافران نوروزی به بانه برشمرد و گفت: نا مناسب بودن راه ارتباطی سقز به بانه و همچنین فراهم نبودن زیر ساخت های گردشگری در حد کافی و مناسب از جمله دلایل دیگر این موضوع می باشد که نیازمند توجه بیشتر مسئولین ذی ربط در دراز مدت می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه، کاهش ورود مسافران نوروزی به بانه را زنگ خطری برای شهرستان دانست و گفت: با توجه به اینکه شهرستان بانه دارای پتانسیل و ظرفیت های مناسبی در زمینه جذب گردشگر می باشد لذا بخش خصوصی و سرمایه گذاران بومی می توانند با سرمایه گذاری و ورود به این بخش، زیرساخت های گردشگری شهرستان را تقویت کرده تا از این راه هم  موجب تداوم و رونق اقتصادی شهرستان شده و هم از طرفی دیگر، زمینه اشتغال پایدار را برای جوانان منطقه فراهم کنند.
وی، رسمی شدن مرز سیران بند و تبدیل شدن بانه به منطقه آزاد تجاری را از دیگر شاخصه های توسعه و تقویت گردشگری در شهرستان بانه در دراز مدت برشمرد .کد خبر : 14913لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *