366 نفر در کردستان هنرهای سنتی را فرا می گیرند  

معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان گفت: در حال حاضر 366 نفر در کردستان هنرهای سنتی و صنایع دستی را فرا می گیرند.
 

فرهاد حامدی با اشاره به اولويت برگزاري برنامه هاي آموزش صنايع دستي در استان كردستان، اظهار داشت: همچنین به 50 نفر دیگر از شاغلين صنايع دستي آموزش هاي لازم و نوین ارائه شده است .
وی افزود: در طول اين مدت 24 نفر از هنرمندان رشته هاي صنايع دستي موفق به دريافت نشان بين المللي مرغوبيت كالا شده اند و می توانند تا حدی در حوزه صادرات و اشتغالزایی استان نقشی را ایفا کنند و به همين دليل در اين بخش بايد زمينه براي تبليغ و اطلاع رساني بهتر فراهم شود .
معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: برگزاري سه نمايشگاه سراسري و دو نمايشگاه استاني و حضور در پنج نمايشگاه در ساير استانها نشان از توانمندی صنعتگران استان است.
حامدي یادآور شد: همچنین در طول سه ماهه سوم سال جاري براي 514 نفر كارت شناسايي صنعتگران صادر شده و 14 مورد پروانه كارگاه توليدی صنعتگران نیزصادر شده است .
وي در ادامه به ايجاد دو تشكل غير دولتي  و بهره مندي 50 نفر از هنر مندان و صنعتگران از تسهيلات مشاغل خانگي اشاره كرد و ادامه داد: در اين راستا تعداد 322 نفر از اين هنر مندان نيز بيمه شده اند .
معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان در خصوص عملكرد اين معاونت به منظور بهره مندي صنعتگران از مزاياي بيمه تامين اجتماعي نيز گفت: طي اين سه ماه تعداد 480  پرونده مورد ارزيابي و در تكميل فرآيند بيمه شدن قرار گرفته اند كه از اين تعداد 322 نفر تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار گرفته اند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *