خانه / اجتماعی / ۳۶۶ نفر در کردستان هنرهای سنتی را فرا می گیرند  

۳۶۶ نفر در کردستان هنرهای سنتی را فرا می گیرند  

معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان گفت: در حال حاضر ۳۶۶ نفر در کردستان هنرهای سنتی و صنایع دستی را فرا می گیرند.
 

فرهاد حامدی با اشاره به اولويت برگزاري برنامه هاي آموزش صنايع دستي در استان كردستان، اظهار داشت: همچنین به ۵۰ نفر دیگر از شاغلين صنايع دستي آموزش هاي لازم و نوین ارائه شده است .
وی افزود: در طول اين مدت ۲۴ نفر از هنرمندان رشته هاي صنايع دستي موفق به دريافت نشان بين المللي مرغوبيت كالا شده اند و می توانند تا حدی در حوزه صادرات و اشتغالزایی استان نقشی را ایفا کنند و به همين دليل در اين بخش بايد زمينه براي تبليغ و اطلاع رساني بهتر فراهم شود .
معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: برگزاري سه نمايشگاه سراسري و دو نمايشگاه استاني و حضور در پنج نمايشگاه در ساير استانها نشان از توانمندی صنعتگران استان است.
حامدي یادآور شد: همچنین در طول سه ماهه سوم سال جاري براي ۵۱۴ نفر كارت شناسايي صنعتگران صادر شده و ۱۴ مورد پروانه كارگاه توليدی صنعتگران نیزصادر شده است .
وي در ادامه به ايجاد دو تشكل غير دولتي  و بهره مندي ۵۰ نفر از هنر مندان و صنعتگران از تسهيلات مشاغل خانگي اشاره كرد و ادامه داد: در اين راستا تعداد ۳۲۲ نفر از اين هنر مندان نيز بيمه شده اند .
معاون صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كردستان در خصوص عملكرد اين معاونت به منظور بهره مندي صنعتگران از مزاياي بيمه تامين اجتماعي نيز گفت: طي اين سه ماه تعداد ۴۸۰  پرونده مورد ارزيابي و در تكميل فرآيند بيمه شدن قرار گرفته اند كه از اين تعداد ۳۲۲ نفر تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي قرار گرفته اند.
 

شناسه خبر : 9949

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =