خانه / سیاسی / ۵۰ کشته و ۸ مجروح در درگیری بین داعش و مدافعین کُرد در سوریه قرارگاه مرکزی آمار کشته شدگان کُرد را ۱۱ نفر ذکر کرده است

۵۰ کشته و ۸ مجروح در درگیری بین داعش و مدافعین کُرد در سوریه قرارگاه مرکزی آمار کشته شدگان کُرد را ۱۱ نفر ذکر کرده است

مدافعین کُرد توانسته اند به کمک گروهان شمس الشمال از زیر مجموعه های ارتش آزاد سوریه، بخش های مهمی از اطراف کوبانی را پاکسازی کرده و مردم این منطقه پیروزی آنان را جشن گرفته اند

به گزارش کردپرس به نقل از HAWARNEWS در  اطراف منطقه ی کردنشین کوبانی در شمال سوریه، درگیری های سختی بین داعش و مدافعین کُرد در جریان است.
قرارگاه مرکزی «واحدهای دفاع از خلق» (YPG) که به عنوان شاخه ی نظامی حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) شناخته می شود، امروز از این موضوع خبر داد که در درگیری های روز یکشنبه، ۱۱ تن از مدافعین کُرد جان خود را از دست داده، ۸ مدافع مجروح شده و ۳۹ تن از افراد گروه تکفیری داعش کشته شده اند. با این حال منابع محلی بر این باورند که آمار یک گروه از مدافعین کُرد که در کمین نیروهای داعش گرفتار شده و جان خود را از دست داده اند، بین ۲۵ تا ۳۰ نفر است.
از سویی دیگر رسانه های نزدیک به پ.ک.ک اعلام کرده اند که مدافعین کُرد توانسته اند به کمک گروهان شمس الشمال از زیر مجموعه های ارتش آزاد سوریه، بخش های مهمی از اطراف کوبانی را پاکسازی کرده و مردم این منطقه پیروزی آنان را جشن گرفته اند.
در درگیری های روز یکشنبه، مقادیر فراوانی سلاح و مهمات به دست مدافعین کُرد افتاده است.
 
کد مطلب: ۶۲۷۸۸  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۲/۱۶  | 

شناسه خبر : 19305

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =