خانه / اجتماعی / ۵۰۰ هزار نفر در ایام تعطیلات عید فطر به بانه سفر کردند

۵۰۰ هزار نفر در ایام تعطیلات عید فطر به بانه سفر کردند

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه گفت: در ایام تعطیلات عید فطر، بیش از ۵۰۰ هزار مسافر و گردشگر شهرستان بانه را مقصد گردشگری خود قرار دادند

 

سردار خندانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بانه با اعلام اینکه در ایام تعطیلات فطر بیش از ۵۰۰ هزار نفر مسافر وارد بانه شده است، اظهار داشت: ورود این میزان مسافر در این مقطع زمانی از سال بی‌سابقه بوده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانه همچنین به بحث اسکان به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات ارائه شده به مسافران اشاره کرد و گفت: هم اکنون در بانه ۴ هتل و ۶ مهمان‌پذیر وجود دارد و در کنار این، ظرفیت ۱۳۰ خانه استیجاری تحت نظارت اداره میراث فرهنگی هم برای اسکان مسافران مهیا شده است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر اینها، چادرهایی هم برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده بود که در مجموع با بسیج تمامی امکانات، ضمن اسکان مسافران، رضایتمندی آنان هم از برآورد نیازهای آنان حاصل شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه گفت: در این ایام نظارت دقیق بر نحوه عملکرد نهادهای خدماتی به مسافران انجام شد تا جایی که ۴۰ اخطار کتبی به افرادی سودجو در حوزه اسکان داده شد که در صورت اقدام مجدد علاوه بر جریمه نقدی، پرونده آنها مورد پیگرد قضایی قرار خواهد گرفت.
وی تلاش برای بالابردن خدمات به مسافران را به عنوان یک اصل ضروری در پایدار کردن صنعت توریسم دانست و گفت: این اقدام می‌تواند در ترغیب سفر مجدد گردشگران تاثیر مستقیم داشته باشد و همین اصل موجب شده است که تمام تلاش ستاد تسهیلات سفر بانه استفاده از ظرفیت‌های شهرستان باشد.
خندانی در پایان یادآوری کرد: شهرستان بانه با داشتن مناظر زیبا و بازارچه‌های مرزی و نیز وجود بیش از ۶۰ مجتمع تجاری در سال‌های گذشته به قطب گردشگری استان تبدیل شده است و سالانه بیش از ۳ میلیون مسافر از این شهر مرزی بازدید می‌کنند.
 

شناسه خبر : 8587

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 3 =