خانه / سیاسی / ۶۵۰ نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان در درگیری با داعش کشته و مجروح شده اند

۶۵۰ نیروی پیشمرگ اقلیم کردستان در درگیری با داعش کشته و مجروح شده اند

رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان شمار کشته و مجروحین نیروهای پیشمرگ در درگیری های چند روز گذشته با دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را اعلام کرد

فواد حسین رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان در کنفرانسی خبری در اربیل در خصوص درگیری های چند روز گذشته میان نیروهای پیشمرگ و داعش اعلام کرد که در این درگیری ها ۱۵۰ نیروی پیشمرگ کشته و ۵۰۰ پیشمرگ دیگر، زخمی شده اند.
وی با اشاره به اینکه اقلیم کردستان در مرزی به طول هزار و ۳۵ کیلومتر در درگیری مستقیم با داعش می باشد، اعلام کرد که در طول هفته گذشته، داعش حملات خود را بر روی اربیل متمرکز کرده است.
در خصوص کمک های آمریکا به نیروهای پیشمرگ در جنگ با داعش، فواد حسین گفت: ما هیچ درخواستی از آمریکا برای اعزام نیروی نظامی نکرده ایم، بلکه همکاری ها هوایی می باشد و اقدامات نظامی این کشور تأثیرات مثبتی در مقابله با داعش داشته است.
وی همکاری نیروهای هوایی ترکیه با نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان را تکذیب و تصریح کرد که از مشارکت نیروی هوایی هیچ کشوری به جز آمریکا در جنگ با داعش اطلاعی ندارند.
رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان جنگ با داعش را متفاوت از جنگ با القاعده نام برد و تاکید کرد که نیروهای داعش بسیار قدرتمند و توانمندتر از گروه های دیگر تروریستی می باشند و با تسلیحات مدرن و استراتژی های جدید، جنگ می کنند.
فواد حسین از دولت و ملت آمریکا به دلیل کمک به نیروهای پیشمرگ و همکاری های انسان دوستانه به ایزدی ها شنگال، تشکر کرد.
رئیس دیوان ریاست اقلیم کردستان همچنین از حکومت مرکزی عراق، ایران، ترکیه و به ویژه فرانسه برای اعلام حمایت از اقلیم کردستان در جنگ با داعش سپاسگزاری کرد.
 
 
کد مطلب: ۶۷۷۰۷  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۸  |  ساعت: ۱۱ : ۴۵ – کرد پرس

شناسه خبر : 18451

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =