700 هزار کردستانی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند  

مدیر کل بيمه تامین اجتماعی کردستان گفت: بر اساس آمار موجود در حال حاضر 700 هزار نفر از مردم اين استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.
 

فریدون خدابنده‌ لو با اشاره به اينكه 700 هزار نفر از مردم استان كردستان تحت پوشش تامين اجتماعي قرار دارند، اظهار داشت: حدود 48 درصد از جمعیت استان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و با مقايسه آمار مشخص مي شود، با میانگین کشوری فاصله ای چندانی نداریم.
وی افزود: در حال حاضر 188 هزار نفر بیمه اصلی در کردستان هستند که از این تعداد شش هزار و 331 نفر بیمه مشاغل آزاد، چهار هزار و 20 نفر بیمه اختیاری، 21 هزار و 766 نفر بیمه قالیبافان، 57 نفر بیمه زنان خانه ‌دار، 341 نفر بیمه خادمان مساجد، دو هزار و 517 نفر بیمه بار بران، 699 نفر بیمه نویسندگان و سه هزار و 723 نفر بیمه شده مددجویان کمیته امداد امام خمینی هستند.
مدیر کل بيمه تامین اجتماعی کردستان بیان کرد: همچنین تعداد طلاب و روحانیون بیمه شده در استان دو هزار نفر، رانندگان یک ‌هزار و 817 نفر، کارآفرینان زیرپوشش بنیاد شهید 85 نفر، کارگران ساختمانی 20 هزار نفر، زنان سرپرست خانوار سه هزار و 598 نفر، مربیان مهد کودک 95 نفر، مداحان هشت نفر، زنبورداران 66 نفر، کارکنان شورای حل اختلاف 289 نفر و کسب و کار 33 نفر است.
خدابنده لو یادآور شد: میزان بازنشستگان بیمه تامین اجتماعی نیز 9.4 درصد افزایش داشته است و در حال حاضر 18 هزار و 944 نفر بازنشسته بیمه تامین اجتماعی داریم و علت این افزایش تعداد نیز بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌ بار و بازنشستگان معمولی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به سهمیه استان کردستان در بحث بیمه کارگران ساختمانی اشاره کرد و ادامه داد: در میان استان ‌های غربی کشور، کردستان از سهمیه بیشتری برخوردار است و انتظار می رود بتوانیم این سهمیه را در سال آینده بیشتر کنیم تا زمينه براي افزايش افراد تحت پوشش در استان كردستان فراهم شود.
مدیر کل تامین اجتماعی کردستان گفت: بیمه ضامنی برای زندگی افراد است و به لحاظ مالی نیز نقش حمایت کننده را دارد و انتظار می رود با فرهنگ سازی مناسب تمامی افراد جامعه چه شاغل و چه غیر ساغل از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهرمند شوند.
وي در پايان از همكاري رسانه هاي جمعي و اطلاع رساني هاي صورت گرفته در راستاي تقويت و توسعه فرهنگ بيمه در استان كردستان تقدير كرد و افزود: انتظار مي رود كه با برنامه ريزي بهتر زمينه براي تقويت اين مهم در استان كردستان فراهم شود.
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *