8 کاندیدا برای تصدی پست فرمانداری بوکان  

با انتخاب استاندار آذر بایجان غربی، گمانه زنی ها در محافل سیاسی شهرستان بوکان در خصوص آینده فرمانداری این شهر هر زورداغ تر از روز قبل می شود و تا به امروز از 8 شخصیت به عنوان گزینه تصدی پست فرمانداری بوکان اسم برده می شود.
 

 
در محافل سیاسی بوکان گفته می شود تعدادی از مسئولین شهر در حالی تلاش برای جلب نظر استانداری برای انتخاب یکی از گزینه های زیر به عنوان فرماندار آینده بوکان هستند.
1-      «جمال خسروی» عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور بوکان که در دولت اصولگرای محمود احمدی نژاد چندین سال ریاست این دانشگاه را بر عهده داشت.
2-      «انور ملا رحیمی» رئیس کنونی اداره ورزش و جوانان شهرستان بوکان است.
3-      «انور ضیایی» از خرداد ماه امسال ریاست دانشگاه آزاد شهر بوکان را برعهده گرفت.وی ریاست اداره حراست این دانشگاه را در کارنامه فعالیت خود نیز دارد.
4-      « احمد رحمانی» از معلمان شهرستان بوکان که چندین سال است ریاست اداره آموزش و پرورش این شهر را بر عهده دارد.
از سوی دیگر در محافل بوکان گفته می شود جریان اصلاح طلب این شهر که به نوعی خود را در پیروزی روحانی در انتخابات خرداد امسال سهیم می داند، چهارگزینه را برای تصدی پست فرماندار بوکان به استانداری معرفی کرده اند.
 
چهار گزینه مطرح شده از سوی این جریان دو ویژگی بارز دارند اول غیر بومی هستند و دوم اصلاح طلب.
1-      «ناصر بشیرپور» میاندوآبی است و در دوران دولت اصلاحات مدیریت آمورش و پرورش بوکان رابر عهده داشت.
2-      «ایوب آذین پور»  متولد شاهیندژ  و برادر سردار شهید حمید آذرین پور است که چندین سال است در مدارس بوکان مشغول به تدریس است.
3-      «رسول پور زمان» در دوران اصلاحات نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی بوده است.
4-      «سید معروف صمدی»، نماینده مردم شهرهای سنندج، کامیاران و دیواندره در دوره‌های چهارم و پنجم مجلس شورای اسلامی و فرماندار پیشین مهاباد در دوران دولت اصلاحات است.
گفته می شود وی پیشنهاد تصدی این پست را رد کرده است.از سوی دیگر، یکی از سایتهای خبر استان آذربایجان غربی گزارش داده که «علیرضا رادفر» از سوی استاندار آذربایجان غربی به عنوان معاون سیاسی، امنیتی استاندر این استان معرفی شده است.
 
رادفر رئیس ستاد انتخاباتی محمد رضا  عارف کاندیدای انصرافی اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری امسال   در استان آذربایجان غربی  بوده است.
 
وی جانشین مهندس عسگری  در ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در آذربایجان غربی و همچنین فرماندار اسبق شهرهای سلماس، ماکو و شاهیندژ و یکی از چهره های سرشناس دوران اصلاحات و معتدل است.
 
با توجه به این سوابق رادفر و اگر خبر انتصاب وبی به عنوان معاون سیاسی، امنیتی استان  آذربایجان غربی انتظار می رود نیروهای معتدل و اصلاح طلب پستهای فرمانداری شهرهای استان را در اختیار بگیرند. ناگفته نماند اعلام این اسامی تنها جهت اطلاع شهروندان از آنچه که در محافل شهر بوکان می گذرد بود و زریان صحت  آن را تائید نمی کند.
 
 
 
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *