خانه / اجتماعی / ۹۲۰ میلیون ریال برای تسطیح محورهای مواصلاتی کردستان هزینه شد  

۹۲۰ میلیون ریال برای تسطیح محورهای مواصلاتی کردستان هزینه شد  

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از صرف اعتباری بالغ بر ۹۲۰ میلیون ریال برای تسطیح محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سال‌جاری تا پایان آذرماه خبرداد.
 

  
محمدصادق وجدی اظهار داشت: حفظ و نگهداری جاده‌های موجود در کنار ساخت و ایجاد راه‌های جدید در سطح استان از مهم‌ترین اولویت اداره راهسازی استان است.
وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت توپوگرافی و کوهستانی بودن استان، حفاظت و نگهداری از راه‌ها در کردستان نسبت به سایر استان‌ها سخت‌تر و نیازمند صرف اعتبارات بیشتر است.
این مسئول افزود: ارتقای ایمنی و تسهیل تردد و رضایت‌مندی استفاده‌کنند‌گان از اولویت‌های این اداره‌کل در این راستا نگهداری راه‌ها است که به صورت  مستمری انجام می‌شود.
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کردستان، آرام‌سازی و آشکارسازی نقاط پرخطر به عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات در این حوزه به صورت ویژه در سطح استان دنبال می‌شود.
وجدی به اقدامات این اداره‌کل در راستای نگهداری و ایمن‌سازی راه‌ها در ۹ ماهه امسال اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه امسال یک‌هزار و ۱۱۷ کیلومتر عملیات تسطیح، رگلاژ، تیغه‌زنی و شن‌ریزی در محورهای مواصلاتی استان انجام شده است.
به گفته وی، عملیات تسطیح در ۸۱۳ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۳۰۴ کیلومتر از راه‌های روستایی استان با صرف اعتباری بالغ بر ۹۲۰ میلیون ریال اجرا شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه عملیات راهداری به صورت امانی و مستمر در طول سال در تمام محورهای اصلی، فرعی و روستایی استان انجام می‌شود، اضافه کرد: عملیات بهسازی شانه راه‌ها نیز در یک‌هزار و ۳۵۰ کیلومتر از راه‌های استان انجام شده است.
به گفته این مسئول، در ۹ ماهه سال‌جاری در بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های اصلی و ۲۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان عملیات راهداری شانه‌سازی اجرا شده و این مهم به صورت مستمر ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای انجام این حجم عملیات راهداری اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال هزینه شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان عنوان کرد: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه همچنین بیش از ۴۷ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال در راستای بهبود و ارتقای ایمنی محورهای مواصلاتی استان کردستان هزینه شده است.
به گفته وجدی، این میزان اعتبار در راستای تهیه و نصب تابلو و علایم ایمنی از جمله تابلوهای اطلاعاتی، تابلو اخطاری، تابلو انتظامی، بال کبوتری و مسیرنما و حفظ نمای پل، نصب ۹۳ هزار بازتاب چشم‌گربه‌ای و چشم ببری و نصب ۴ هزار و ۸۵۱ متر سرعت‌گیر در استان هزینه شده است.
وی از آشکارسازی ۵۵ نقطه پر حادثه در سطح استان خبر داد و گفت: ۸۰۰ کیلومتر خط‌کشی، نصب یک‌هزار و ۴۴۰ متر حفاظ و گاردریل از دیگر اقدامات اداره‌کل راه و شهرسازی استان در ۹ ماهه امسال بوده است.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان از وجود ۱۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان خبر داد و اذعان داشت: بیش از ۳۲ کیلومتر از این میزان در یک سال گذشته انجام شده است.
وجدی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای راه‌ چهار خطه در کردستان از سال ۸۳ آغاز شده و در حال حاضر بیش از ۱۶۰ کیلومتر راه چهار خطه در این استان وجود دارد.

شناسه خبر : 9895

این خبر رو هم ببینید

اراضی ملی؛ معضلی که دست از سر سقزی ها بر نمی دارد

اراضی ملی یا تداخل مالکیت اراضی داخل محدوده یا روستاهای شهرستان سقز، معضلی است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 5 =