خانه / ورزشی /  938 مربی ورزشی در مدارس کردستان فعالیت دارند  

 938 مربی ورزشی در مدارس کردستان فعالیت دارند  

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: ۹۳۸ مربی ورزش در سطح مدارس استان کردستان فعاليت دارند.
 

 
سالار عرفانی نسب در مراسم تجلیل از مدال آوران دانش آموز و مربيان ورزشي آموزش و پرورش استان كردستان اظهار داشت: هم اکنون ۹۳۸ مربی ورزشی در  مدارس استان فعالیت دارند که نصف بیشتر این مربیان در قالب طرح استخدامی وزارت آموزش و پرورش جذب شدند.
وی بیان کرد: لازمه داشتن قهرمانان ورزشی در سطح استان كردستان فراهم کردن امکانات برای بروز استعداد ها است که باید متناسب با استعدادهای موجود سالن های ورزشی نیز احداث شود.
وی افزود: در حال حاضر ۳۸ سالن ورزشی به مالكيت اداره كل آموزش و پرورش در استان وجود دارد اما این تعداد کافی نیست و اداره ورزش و جوانان باید ما را در راستای افزایش این سالن ها یاری دهد.
عرفانی نسب افزود: تا حدودی توجه به ورزش‌ های همگانی همچون  پیاده روی در میان مردم جا افتاده است و برگزاری اینگونه برنامه‌ های همگانی موجب شور و شعف و تحرک خاصی میان آحاد جامعه شده است ولي انتظار مي رود كه در ساير بخش ها شاهد اقدامات و برنامه ريزي هاي بهتري از سوي مديران و مسئولان باشيم.
وی در ادامه سخنان خود در اين جلسه افزود: توسعه ورزش‌ های همگانی و در قالب آن ورزش ‌های قهرمانی یکی از اولویت ‌های ما در آموزش و پرورش كردستان است و در این راستا باید استعدادیابی‌ های لازم انجام شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: استعدادیابی در رشته‌ های ورزشی باید از مدارس آغاز شود و لازمه این کار فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم  و همچنين وجود مربیان متخصص و فعال در مدارس است.
عرفانی نسب با بیان اینکه آموزش و پرورش در طول این چند سال توجهات خوبی به بحث ورزش داشته است، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش با درک شرایط  در یک حرکت تعداد زیادی مربی ورزشی را در مدارس سطح کشور جذب کرد و اين اقدام بهترين فرصت را براي توسعه فعاليت هاي ورزشي در سطح مدارس استان فراهم كرد.
وی در ادامه گفت: امروزه زندگی ماشینی، آپارتمان نشینی و استفاده از غذاهای فست فودی موجب کم تحرکی میان مردم و مبتلا شدن  افراد به انواع بیماری‌ ها شده است و تنها چیزی که می تواند انسان را از این کم تحرکی نجات دهد روی آوری به ورزش است.
عرفانی‌نسب ضمن تاكيد بر توسعه و تقويت فعاليت هاي ورزشي و تربيت بدني در مدارس استان كردستان به عنوان يك اولويت اصلي یادآور شد: توسعه ورزش در مدارس یکی از سیاست های آموزش و پرورش و از موارد مورد تاکید در سند تحول بنیادین است و انتظار مي رود كه از تمامي ظرفيت هاي اين بخش بهره برداري شود.
وی افزود: توجه به ورزش موجب افزایش ضریب ایمنی بدن مي شود و تحرک موجب عدم سستی و کسالت و بیماری خواهد شد و در اين راستا بايد فرصت براي حضور افراد مختلف به ويژه دانش آموزان در برنامه هاي مختلف ورزشي فراهم شود.
 

شناسه خبر : 11183

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =