خانه / ورزشی /  938 مربی ورزشی در مدارس کردستان فعالیت دارند  

 938 مربی ورزشی در مدارس کردستان فعالیت دارند  

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: ۹۳۸ مربی ورزش در سطح مدارس استان کردستان فعاليت دارند.
 

 
سالار عرفانی نسب در مراسم تجلیل از مدال آوران دانش آموز و مربيان ورزشي آموزش و پرورش استان كردستان اظهار داشت: هم اکنون ۹۳۸ مربی ورزشی در  مدارس استان فعالیت دارند که نصف بیشتر این مربیان در قالب طرح استخدامی وزارت آموزش و پرورش جذب شدند.
وی بیان کرد: لازمه داشتن قهرمانان ورزشی در سطح استان كردستان فراهم کردن امکانات برای بروز استعداد ها است که باید متناسب با استعدادهای موجود سالن های ورزشی نیز احداث شود.
وی افزود: در حال حاضر ۳۸ سالن ورزشی به مالكيت اداره كل آموزش و پرورش در استان وجود دارد اما این تعداد کافی نیست و اداره ورزش و جوانان باید ما را در راستای افزایش این سالن ها یاری دهد.
عرفانی نسب افزود: تا حدودی توجه به ورزش‌ های همگانی همچون  پیاده روی در میان مردم جا افتاده است و برگزاری اینگونه برنامه‌ های همگانی موجب شور و شعف و تحرک خاصی میان آحاد جامعه شده است ولي انتظار مي رود كه در ساير بخش ها شاهد اقدامات و برنامه ريزي هاي بهتري از سوي مديران و مسئولان باشيم.
وی در ادامه سخنان خود در اين جلسه افزود: توسعه ورزش‌ های همگانی و در قالب آن ورزش ‌های قهرمانی یکی از اولویت ‌های ما در آموزش و پرورش كردستان است و در این راستا باید استعدادیابی‌ های لازم انجام شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: استعدادیابی در رشته‌ های ورزشی باید از مدارس آغاز شود و لازمه این کار فراهم کردن امکانات و تجهیزات لازم  و همچنين وجود مربیان متخصص و فعال در مدارس است.
عرفانی نسب با بیان اینکه آموزش و پرورش در طول این چند سال توجهات خوبی به بحث ورزش داشته است، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش با درک شرایط  در یک حرکت تعداد زیادی مربی ورزشی را در مدارس سطح کشور جذب کرد و اين اقدام بهترين فرصت را براي توسعه فعاليت هاي ورزشي در سطح مدارس استان فراهم كرد.
وی در ادامه گفت: امروزه زندگی ماشینی، آپارتمان نشینی و استفاده از غذاهای فست فودی موجب کم تحرکی میان مردم و مبتلا شدن  افراد به انواع بیماری‌ ها شده است و تنها چیزی که می تواند انسان را از این کم تحرکی نجات دهد روی آوری به ورزش است.
عرفانی‌نسب ضمن تاكيد بر توسعه و تقويت فعاليت هاي ورزشي و تربيت بدني در مدارس استان كردستان به عنوان يك اولويت اصلي یادآور شد: توسعه ورزش در مدارس یکی از سیاست های آموزش و پرورش و از موارد مورد تاکید در سند تحول بنیادین است و انتظار مي رود كه از تمامي ظرفيت هاي اين بخش بهره برداري شود.
وی افزود: توجه به ورزش موجب افزایش ضریب ایمنی بدن مي شود و تحرک موجب عدم سستی و کسالت و بیماری خواهد شد و در اين راستا بايد فرصت براي حضور افراد مختلف به ويژه دانش آموزان در برنامه هاي مختلف ورزشي فراهم شود.
 

شناسه خبر : 11183

این خبر رو هم ببینید

مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیئت تکواندوی کردستان همچنان بر روی شیاپ چانگ؛ انتخابات هیئت تکواندوی استان کردستان به راند سوم کشید

سنندج–علیرغم اینکه دوره ریاست فرزین لطف پوری درهیئت تکواندوی کردستان از۱۸ اسفند سال۹۶ به اتمام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =