99/8 درصد از جمعیت شهری استان کردستان از آب سالم بهره مند هستند  

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت : توپوگرافی خاص و کوهستانی بودن استان کردستان این استان را به یکی از سخت ترین استان های کشور در زمینه انتقال آب تبدیل نموده است بگونه ای که هر المان آب در داخل سیستم آبرسانی شهری از زمان خروج از منبع ذخیره تا رسیدن به دست مشتری به صورت متوسط 3 بار پمپاژ شده و انرژی فراوان صرف توزیع آن می شود.
 

 
مهندس علیرضا تخت شاهی افزود : با این حال اصلی ترین دغدغه فکری همکاران ما در مجموعه آبفای شهری کردستان رساندن آب سالم بدست همشهریان عزیز کردستانی است.
وی تصریح کرد : بر این اساس قیمت تمام شده هر متر مکعب آب در کردستان بسیار بالاتر از سایر مناطق کشور بوده و با توجه به اینکه بیش از 90 درصد مشترکین شرکت آبفای شهری مشترکین خانگی هستند برای هر متر مکعب آب 215 تومان از مشترکین دریافت می گردد و این در حالی است که قیمت تمام شده آن 340 تومان بوده و این مسئله نشان دهنده پرداخت میزان قابل توجهی یارانه به شهروندان استان از سوی شرکت آبفا شهری می باشد و در مقابل وظیفه شهروندان هم این است که در خصوص استفاده بهینه از این سرمایه ملی کوشا باشند.
وی تاکید کرد:با توجه به هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت سوخت و سایر حامل های انرژی طی 2 سال گذشته هزینه های فراوانی از منابع داخلی شرکت صرف تامین بهای برق مصرفی ایستگاههای پمپاژ آب در سطح استان شده است.
مدیر عامل آبفا کردستان در ادامه افزود : علی رغم مشکلات مذکور خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده در حال حاضر در 23 شهر استان به  وضعیت مناسب و پایداری  در زمینه تصفیه و انتقال آب شرب رسیده ایم بگونه ای که هم اکنون 99/8 درصد از کل جمعیت تحت پوشش حوزه آب و فاضلاب شهری از آب سالم استفاده می نمایند.
 

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *