خانه / اجتماعی / سالانه نزدیك به سه هزار تن محصولات گلخانه ای در كردستان تولید می شود  

سالانه نزدیك به سه هزار تن محصولات گلخانه ای در كردستان تولید می شود  

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: هم اکنون ۵۲ واحد گلخانه در سطح ۱۳هکتار در این استان فعال است.
 

محمدابراهیم حسن نژاد، میزان تولید محصولات گلخانه ای را در استان هر ساله دو هزار و ۷۵۰ تن اعلام کرد و افزود: همچنین هر سال هزار و ۸۵۰ هزار شاخه گل زینتی در واحدهای گلخانه ای استان تولید می شود.
وی ارزش اقتصادی کل محصولات گلخانه ای استان را ۴۴ میلیارد ریال ذکر کرد.
وی در تشریح نوع واحدهای گلخانه ای فعال در استان نیز گفت: از مجموع ۵۲ واحد گلخانه ای، ۲۲ واحد خصوصی در سطح هفت هکتار با تولید هزار و ۲۵۰ تن محصولات گلخانه ای سبزی و صیفی و هزار و ۸۵۰ شاخه گل رز و زینتی فعالیت دارد.
وی اظهار کرد: همچنین ۳۰ واحد دیگر در سه مجتمع در سطح شش هکتار و تولید سالانه هزار و ۵۰۰ تن محصولات سبزی و صیفی شامل خیار و گوجه فرنگی فعال است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادامه سخنان خود مجموع مجتمع های گلخانه ای در دست احداث و فعال استان را هفت مورد در سطح ۴۶ هکتار ذکر کرد و گفت: در این تعداد مجتمع ۱۳۷واحد فعال است و ۱۳۰ نفر نیز در این واحدها مشغول به کار هستند.
حسن نژاد، تعداد مجتمع های گلخانه ای در حال احداث سازه در استان را دو مجتمع در سطح چهار هکتار ذکر کرد و گفت: در این مجتمع ایجاد ۱۹واحد با اشتغالزایی ۳۸ نفر و تولید هزار تن محصولات گلخانه ای پیش بینی شده است.
وی همچنین تعداد مجتمع های در حال واگذاری را نیز دو مجتمع در سطح ۲۱هکتار اعلام کرد و افزود: در این تعداد مجتمع نیز ۴۲ واحد با اشتغالزایی ۱۳۰نفر و تولید پنج هزار و ۲۵۰ تن محصولات گلخانه ای پیش بینی شده است.
 
 

شناسه خبر : 9963

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =