خانه / سیاسی / ملا بختیار مسئول اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی: خواستار پذیرش جایگزین رفراندوم و تعویق آن هستیم

ملا بختیار مسئول اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی: خواستار پذیرش جایگزین رفراندوم و تعویق آن هستیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان – مسئول اجرایی دفتر  سیاسی اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که این حزب از رئیس اقلیم کردستان خواسته است که با قبول پیشنهاد جامعه جهانی رفراندوم استقلال اقلیم را به تعویق بیاندازد

انتشار:  شنبه ۱ مهر  ::  22:18
به گزارش کردپرس، ملا بختیار شنبه ۱ مهر/۲۳ سپتامبر، با انتشار بیانیه ای رسمی اعلام کرد که به این نتیجه رسیده اند که با در نظر گرفتن وضعیت جهان و منطقه و به ویژه عراق و اقلیم کردستان؛ قبول کردن پیشنهاد جامعه جهانی و دولت های دوست اقلیم، ضروری و در جهت تحقق اهداف استراتژیک مردم اقلیم است.
 
مسئول دفتر امور اجرایی اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرده که در دیدار امروز خود با مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان این دیدگاه خود را با احساس نگرانی به وی و دفتر سیاسی حزب دمکرات اعلام کرده اند.
 
وی همچنین به انتشار اطلاعیه لغو رفراندوم استقلال در پی توافق اتحادیه میهنی و حزب دمکرات از سوی بافل طالبانی از اعضای دفتر سیاسی اتحادیه میهنی اشاره کرده و گفت که این خبر و انتشار آن اقدامی اشتباه بوده است.
 
این در حالی است که بارزانی نیز امروز در دیدار با سفیر فرانسه در عراق تاکید کرد که تصمیم برگزاری رفراندوم استقلال در دست هیچ حزب و شخصی نمانده و  تصمیم مردم و پارلمان اقلیم است و رفراندوم در موعد مقرر خود برگزار می شود.

شناسه خبر : 11447

این خبر رو هم ببینید

احتمالا جو بایدن نسبت به ترامپ بیشتر از کردها طرفداری خواهد کرد

دکتر فابریس بالانشه به خبرگزاری کردپرس گفت: احتمالا جو بایدن، رییس جمهور جدید آمریکا، نسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =