خانه / سیاسی / ارگانهای اسلامی انگلیس: اقدامات وحشیانه داعش جایگاهی در دین اسلام ندارد

ارگانهای اسلامی انگلیس: اقدامات وحشیانه داعش جایگاهی در دین اسلام ندارد

بیش از ۳۰۰ ارگان و نهاد اسلامی در انگلیس در اطلاعیه ای مشترک، ضمن ابراز همدردی و همبستگی با مردم فرانسه، حملات تروریستی اخیر در پاریس را محکوم کردند

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در این اطلاعیه که چهارشنبه از طرف شورای مسلمانان بریتانیا منتشر شد، آمده است: مسلمانان بریتانیا یک صدا حملات پاریس را بدون هیچ ملاحظه ای محکوم می کنند.
 
نهادهای اسلامی انگلیس با تسلیت به خانواده های قربانیان حملات تروریستی پاریس، اعلام کردند:اقدامات وحشیانه داعش جایگاهی در دین اسلام ندارد؛ دین اسلام تروریسم و کشتن غیر نظامیان را حرام می داند و شاهد بودیم که مسلمانان برای قربانیان شمع روشن کرده و خون اهدا کردند.
 
امضاء کنندگان این اطلاعیه با تاکید بر ارزش های اسلامی و صبر در برابر وقایع تروریستی اخیر تصریح کردند: این راهکار بهترین ابزار دفاع در برابر آنهایی است که می خواهند در میان ما ایجاد ترس و تفرقه کنند.
 
در اطلاعیه مذکور همچنین آمده است: هدف عاملان حملات تروریستی در پاریس و سایر نقاط جهان این است که امت ها را به جان هم بیاندازند؛ اما ما به عنوان مسلمان، شهروندان انگلیس و اروپا باید درکنار هم بایستیم تا آنها موفق نشوند.
 
دکتر “شجاع شفیع” دبیر کل شورای مسلمانان بریتانیا در این خصوص گفت: این اطلاعیه نشان می دهد مسلمانان تا چه حد به صورت منسجم علیه تروریسم موضع گرفته اند؛ این مهم است که مردم انگلیس این پیام را رسا و شفاف بشنوند.
 
در حملات تروریستی جمعه گذشته در پاریس بیش از ۱۳۰ نفر کشته و بیش از ۳۵۰ نفر مجروح شدند.
 

شناسه خبر : 14983

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =