خانه / سیاسی / ترامپ به خفه کردن آزادی بیان متهم شد

ترامپ به خفه کردن آزادی بیان متهم شد

شماری از مقامات سابق سازمان جاسوسی آمریکا قطع دسترسی برخی از همکاران خود به اطلاعات امنیتی را مصداق تلاش ترامپ برای نقض آزادی بیان عنوان کردند.


فرانس پرس، رؤسای سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و برخی دیگر از چهره‌های مطرح سرویس جاسوسی این کشور، در اقدامی بی‌سابقه بیانیه‌ای را در محکومیت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صادر کردند.

این بیانیه در اعتراض به اقدام ترامپ مبنی بر لغو دسترسی‌های اطلاعاتی «جان برنان» رئیس سابق سازمان سیا صادر شد.

گفتنی است شاکیان این اقدام را نامناسب، تاسف‌آور و در راستای خفه‌کردن آزادی بیان توصیف کردند.

برنان پیشتر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «اِم‌اِس‌اِن‌بی‌سی» گفته بود: ترامپ از پوتین می ترسد زیرا اطلاعات سری در دست او دارد.

ترامپ نیز در پاسخ گفته بود: در تاریخ آمریکا، هیچ کس مانند این دروغگو(برنان) کاری نکرد که باعث اعتبار زدایی از نهاد اطلاعاتی این کشور شود. نه تنها وی فردی دروغگو است؛ بلکه دروغگویی است که درباره دروغگو بودن نیز دروغ می گوید.

گفتنی است برخورداری از مجوزهای امنیتی به مقام‌های اطلاعاتی امکان می‌دهد بعد از کناره‌گیری از سمت خود، به اطلاعات طبقه‌بندی‌شده دسترسی داشته باشند.

اختلاف ترامپ و مقام‌های امنیتی آمریکا از بعد از نشست هلسینکی که ۲۵ تیرماه برگزار شد، بالا گرفت.

ترامپ در این نشست که با حضور ولادیمیر پوتین همتای روس برگزار شد، با زیر سوال بردن ادعای مقام‌های اطلاعاتی آمریکا، دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ را رد کرد حال‌آنکه بعدها در مواجهه با انتقادهای داخلی به ضد و نقیض‌گویی روی آورد.

شناسه خبر : 21831

این خبر رو هم ببینید

لزوم تبیین اهمیت روز قدس در رسانه‌ها و فضای مجازی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان گفت: فضای مجازی و رسانه‌های جمعی نقش مهمی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 7 =