خانه / اجتماعی / تلفات حوادث رانندگی در کردستان ۱۱ درصد افزایش یافت  

تلفات حوادث رانندگی در کردستان ۱۱ درصد افزایش یافت  

مدیر کل پزشکی قانونی استان کردستان گفت: میزان تلفات حوادث رانندگی در ۹ ماه اول امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان کردستان ۱۱ درصد افزایش یافته است.
 

غلامرضا همایون پور اظهار داشت: در ۹ ماهه امسال ۳۲۲ نفر در اثر حوادث رانندگی استان کردستان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که ۲۹۱ نفر در تصادفات رانندگی کشته شده بودند ۱۱ درصد افزایش نشان می دهد.
وی افزود: بر اساس گزارش های ارائه شده از سوی مراکز پزشکی قانونی سطح استان کردستان، از مجموع تلفات حوادث رانندگی ۹ ماهه امسال در این استان ۲۴۲ نفر مرد و ۸۰ نفر زن بودند.
مدیر کل پزشکی قانونی کردستان با اشاره به محل وقوع تصادفات منجر به فوت ادامه داد: بیشترین تلفات حوادث رانندگی با ۲۵۳ مورد در جاده های برون شهری و پس از آن با ۳۹ مورد در مسیرهای درون شهری، ۲۹ مورد در جاده های روستایی و یک مورد نامعلوم گزارش شده است.
همایون پور یادآور شد: همچنین در ۹ ماهه امسال چهار هزار و ۳۳۱ مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد سه هزار و ۱۰۰ نفر مرد و هزار و ۲۳۱ نفر زن هستند.
وی با بیان اینکه مصدومین حوادث رانندگی ۹ ماهه امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل سه درصد افزایش یافته است، بیان کرد: در آذر ماه امسال نیز ۱۹ نفر جان خود را در تصادفات از دست دادند که از این تعداد ۱۲ نفر مرد و هفت نفر زن بودند.
کاهش شش درصدی مراجعان نزاع به مراکز پزشکی قانونی
مدیر کل پزشکی قانونی کردستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در هشت ماهه امسال هفت هزار و ۸۷۰ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان کردستان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مراجعین نزاع هشت هزار و ۳۹۲ نفر بود شش درصد کاهش یافته است.
همایون پور با بیان اینکه از کل مراجعین نزاع در هشت ماهه امسال پنج هزار و ۷۹۹ نفر مرد و دو هزار و ۷۱ نفر زن بودند، افزود: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل شش هزار و ۱۹۶ نفر از مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مرد و دو هزار و ۱۹۶ نفر زن بودند.
وی اظهار داشت: بر اساس گزارش های ارسالی از سوی مراکز پزشکی قانونی سطح استان کردستان در آبان ماه سال جاری نیز آمار مراجعین نزاع با ۱۰ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷۰۷ مورد رسیده است.
 

شناسه خبر : 9785

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 16 =