خانه / اجتماعی / معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفا کشور گفت: ۵۷۰ شهر ایران دچار تنش آبی است.

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفا کشور گفت: ۵۷۰ شهر ایران دچار تنش آبی است.

به گزارش خبرنگار ایسنا در استان اصفهان، حمیدرضا تشیعی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه گلپایگان اظهار کرد: این تصفیه خانه پس از شهر اصفهان دومین تصفیه خانه استان است که در مدار بهره برداری قرار می‌گیرد و کل شهرستان را تحت پوشش قرار خواهد داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا در استان اصفهان، حمیدرضا تشیعی در حاشیه بازدید از تصفیه خانه گلپایگان اظهار کرد: این تصفیه خانه پس از شهر اصفهان دومین تصفیه خانه استان است که در مدار بهره برداری قرار می‌گیرد و کل شهرستان را تحت پوشش قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: بخش اضطراری فاز اول این مجموعه در مدار قرار دارد و آب شرب شهرهای گلپایگان و گوگد را تامین می‌کند و این در حالی است که عملیات اجرایی تصفیه خانه از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شد و از تمام ظرفیت‌ها از جمله اعتبارات ملی پروژه، اعتبارات ملی متفرقه، اعتبارات مربوط به تنش آبی ماده ۱۰ و ۱۲ و … استفاده شده است تا این پروژه با تعطیلی مواجه نشود.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اتمام این پروژه نیازمند ۲۰ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آن هزینه شده است.
تشیعی با بیان اینکه این پروژه حدود ۸۰ درصد پیشرفت داشته و بخش اعظم تجهیزات الکترومکانیکال و بخش فرآیندی آن خریداری شده استٰ ادامه داد: قرار بود تا پیش از تابستان سال جاری این تصفیه‌خانه در مدار بهره‌برداری قرار گیرد و نهایتا در جلسه‌ای که با کارفرمای این پروژه و عوامل اجرایی آن داشتیم مقرر شد حداکثر تا دو ماه دیگر این تصفیه‌خانه به صورت کامل در مدار بهره‌برداری قرار گیرد.
وی تصفیه‌خانه گلپایگان را یکی از مجهزترین تصفیه خانه‌های کشور دانست و اضافه کرد: چشم انداز این تصفیه خانه ۲۵ ساله است و در صورت افزایش جمعیت و نیاز بیشتر، فازهای توسعه تصفیه خانه را اجرا خواهیم کرد.
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه ۵۷۰ شهر ایران دچار تنش آبی است، گفت: عملیات اجرایی تا‌مین آب اضطراری شهرهایی که در این زمینه دارای مشکل هستند از پائیز سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و دو شهر بندرعباس و سنندج در وضعیت خاص تا‌مین منابع آبی قرار گرفته‌اند که همکاران جهت پیگیری این موضوع ستاد ویژه‌ای را تشکیل داده‌اند و امیدوارم با اقداماتی که انجام می‌دهیم اجازه ندهیم وضعیت آب این دو شهر به شرایط خاص برسد.

شناسه خبر : 7587

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =