خانه / سیاسی / نخستین دوره مسابقات «جایزه بزرگ پهپادها» برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقات «جایزه بزرگ پهپادها» برگزار می‌شود

نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ پهپادها در دو کلاس سرعت و فضای بسته از سوی مجتمع دانشگاهی برق و الکترونیک دانشگاه صنعتی مالک اشتر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ پهپادها در دو کلاس سرعت و فضای بسته از سوی مجتمع دانشگاهی برق و الکترونیک دانشگاه صنعتی مالک اشتر وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با حمایت فروشگاه اینترنتی بامیلو، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و شهرداری تهران از امروز چهارشنبه به مدت ۳ روز برگزار می شود.
در این دوره از مسابقات که از ۶ تا ۸ مردادماه در مجموعه ورزشی سازمان صنایع دفاع برگزار می شود ۴۹ تیم از دانشگاه ها و شرکت های خصوصی سراسر کشور در دو کلاس سرعت و فضای بسته با هم به رقابت می پردازند.
کلاس سرعت یک رقابت هیجانی و پرشور در حوزه پهپادها است که به یک رقابت اتومبیل رانی شباهت دارد و در آن سرعت و قدرت رزمایش پهپادها به نمایش گذاشته می شود.
این کلاس دارای یک مسیر مشخص است و تیم ها موظفند مسیر پیش بین شده را ۵ دور در مرحله مقدماتی و ۱۰ دور در مرحله نهایی طی کنند و تصاویر دریافتی خود را به کمک دوربینی که در جلوی پهپادها نصب شده است به عینکی موسوم به FVP که بر روی چشم فرد هدایت گر قرار دارد مخابره نمایند.
کلاس فضای بسته این دوره از مسابقات نیز بر هوشمند بودن پهپادها و انجام مأموریت ۹ گانه تأکید دارد و تیم ها موظفند ضمن ورود هوشمند به ساختمان، صعود، فرود خودکار بر روی سکوی متحرک، قدرت و دقت خود را در جابجایی اجسام در معرض نمایش داوران قرار دهند.
برگزاری نمایشگاه تخصصی از انواع پهپادها و ربات های پرنده با قابلیت های مختلف از دیگر برنامه های این دوره از مسابقات است.
گفتنی است جمهوری اسلامی ایران با همت بلند دانشمندان و متخصصین جوان، زبده و کارآمد خود امروز با طراحی و ساخت انواع پهپادها و ربات های پرنده و به کارگیری آن در تمامی زمینه ها در این فناوری پیچیده به خودکفایی رسیده است.

شناسهٔ خبر: ۳۷۳۰۸۱۰ – چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۲

شناسه خبر : 12933

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =