وظیفه هر دستگاهی در حوزه مبارزه با آسیب‏های اجتماعی مشخص شود

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید بر انجام تقسیم کار مناسب بین دستگاه‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی گفت: وظیفه هر دستگاه بر اساس رسالت ذاتی برای ریشه کنی آسیب‌ها باید تعریف شود


به گزارش کرد پرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه برای داشتن یک جامعه سالم، تک ‌تک افراد در جوامع اسلامی نسبت به هم مسئول هستند، گفت:  توجه به دستورات دین ضروری است و اگر نسبت به این مسائل بی‌توجه باشیم آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف به وجود می‌آید.

وی با تاکید بر اینکه تجاهر جامعه را به سمت فساد سوق می دهد، گفت: وقتی قانون در موارد مختلف وجود دارد و باید از تمام ظرفیت‌ها برای تحقق دستورات و قوانین موجود استفاده کرد.

به گفته وی، رسیدگی به وضعیت طبقات محروم و تلاش در راستای پاسخگویی به نیازهای آنها ضروری است و مسئولان باید به آن توجه کنند و برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی هم یک تقسیم کار مناسب بین دستگاه‌ها صورت بگیرد و وظیفه هر بخش تعیین شود تا براساس آن برای مرتفع کردن آسیب‌ها اقدام کرد.

آیت الله حسینی شاهرودی تاکید کرد: باید اصول توانایی، تخصص و شایسته‌سالاری در بکارگیری مدیران ملاک باشد چرا که بکارگیری افراد شایسته، پاک و توانمند در راس مدیریت دستگاه‌ها زمینه رفع بسیاری از مشکلات در جامعه را فراهم می‌سازد.

وی بر ضرورت ارتقای سواد رسانه‌ای برای مقابله با تبلیغات و هجمه‌های رسانه‌ای دشمنان تاکید کرد و گفت: مردم باید برای استفاده از فضای مجازی سواد رسانه‌ای داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *